فهرست مطالب

جراحی بینی کاشان

جراحی بینی در کاشان، عمل بینی در کاشان به منظور اصلاح فرم بینی و رفع مشکلات عملکردی انجام می‌شود. رینوپلاستی نام دیگر جراحی زیبایی بینی است. در طی این عمل ایرادات ظاهری بینی رفع و فرم بینی زیباتر می‌شود. عمل زیبایی بینی یا رینوپلاستی از فرآیندهای زیبایی پرطرفدار است که نظر بسیاری از متقاضیان را به خود جلب کرده است. دکتر ندا سخی بهترین جراح بینی کاشان، متخصص گوش، حلق و بینی، در زمره پزشکان پیشتاز عرصه عمل زیبایی بینی قرار دارد. ایشان عمل‌های متعددی در کاشان انجام دادند که هر یک سبب رضایت زیباجو شده است. نمونه کارهای دکتر سخی در صفحه اینستاگرام و گالری سایت وجود دارد.

دکتر ندا سخی

بهترین جراح بینی در کاشان

خانم ها و آقایان متقاضی برای جراحی زیبایی بینی که در کاشان زندگی می‌کنند، سوال مهمی در ارتباط با انتخاب بهترین متخصص عمل بینی در کاشان دارند. برای انتخاب بهترین پزشک باید به تجربه، دانش، رضایت متقاضیان قبلی و تصویر نمونه کارهای قبلی توجه کنید. همچنین جراح ایده‌آل دارای خصیصه‌های زیر است:

 • فرآیند عمل را با حفظ عملکرد بینی انجام می‌دهد.
 • با توجه به آناتومی صورت، جراحی بینی انجام می‌شود.
 • اولویت کار خود را سلامت متقاضی و سپس خلق زیبایی است.
 • علاوه بر توجه به قوانین زیبایی شناسی و حفظ عملکرد بینی، به سلیقه متقاضی نیز اهمیت می‌دهد.
 • به تمامی پروسه‌های جراحی از جمله جراحی ترمیمی بینی، عمل اولیه بینی، تکنیک‌های متفاوت باز و بسته، عمل پولیپ بینی و… مسلط است.

در پایین صفحه دکتر ندا سخی را در سایت پذیرش 24 می‌بینید. شما می‌توانید نظرات مراجعه کنندگان به مطب دکتر سخی را در این سایت مشاهده نمایید. نزدیک به 400 نظر در این صفحه وجود دارد که برای مقایسه دکتر سخی با سایر پزشکان کافیست. برای رفتن به سایت پذیرش 24 کلیک کنید.

عمل بینی در کاشان

قیمت عمل بینی در کاشان

هزینه جراحی بینی در کاشان با توجه به فاکتورهای متفاوت، ارائه می‌شود. لذا ممکن است هزینه عمل زیبایی یا درمانی بینی یک فرد با فرد دیگری که توسط یک پزشک انجام شده است، متفاوت باشد. در ادامه با فاکتورهای تاثیر گذار در قیمت این فرآیند آشنا شوید:

 • نوع عمل: عمل درمانی یا زیبایی بینی
 • مرتبه عمل: عمل اولیه یا ثانویه یا…
 • میزان تغییرات مورد نیاز در بینی
 • دستمزد پزشک
 • هزینه کلینیک یا بیمارستان

با توجه به این فاکتورها امکان اعلام هزینه دقیق وجود ندارد. پیشنهاد می‌دهیم برای دریافت اطلاعات دقیق از قیمت، به صورت حضوری به مطب دکتر سخی مراجعه نمایید و همچنین می‌توانید از طریق اینستاگرام سوالات خود را از دکتر بپرسید. پیج دکتر سخی. برای دریافت نوبت مطب با شماره 09035669126 یا شماره 03155570664 تماس بگیرید.

جراحی زیبایی بینی انجام شده توسط دکتر ندا سخی در کاشان 

 

مشاوره رایگان قبل از عمل بینی در کاشان

در صورتی که برای جراحی بینی یا همان عمل بینی سوالاتی دارید و یا می‌خواهید از نتیجه عمل مطمئن شوید می‌توانید به صورت کاملا رایگان با دکتر سخی مشورت کنید. شما می‌توانید از طریق همین صفحه و بخش نظرات، سوال خود را بپرسید و یا برای مکالمه خصوصی با دکتر سخی به پیج ایشان dr.nedasakhi (روی آدرس پیج کلیک کنید) در اینستاگرام مراجعه نمایید. از طریق دایرکت اینستاگرام می‌توانید با دکتر در ارتباط باشید. در پیج دکتر سخی همه دایرکت‌ها توسط شخص دکتر پاسخ داده می‌شود.

در اولین مشاوره، شما از شانس بحث درباره دغدغه‌های مربوط به بینی با پزشک تان بهره‌مند می‌شوید. پزشک آنچه را که باید درباره روند رینوپلاستی بدانید برای تان شرح داده و بهترین گزینه را به شما پیشنهاد می‌کند. همچنین اطلاعات مربوط به قیمت نیز در اختیارتان قرار داده خواهد شد.

 

نظرات در مورد دکتر سخی

 

آیا جراحی زیبایی بینی محدودیت سنی دارد؟

دختر خانم‌های زیر 16 سال و آقا پسران زیر 18 سال نمی‌توانند عمل زیبایی در بینی انجام دهند. چرا که تا قبل از این سن، دخترها و پسرها همچنان در سن بلوغ هستند و بینی شکل اصلی خود را نشان نداده است. اما پس از اتمام این بازه زمانی و تمام شدن دوره بلوغ امکان تغییر فرم در ظاهر بینی وجود دارد.

بیهوشی در عمل بینی

دکتر ندا سخی برای انجام عمل بینی در کاشان، بیهوشی عمومی را انتخاب می‌کند. در برخی موارد که جراحی از پیچیدگی کمتری برخوردار است، این جراحی تحت بی حسی موضعی اجرا خواهد شد.

انواع بینی

بر اساس ساختار بینی، بینی افراد به دو دسته بینی استخوانی و بینی گوشتی تقسیم می شود.

جراحی بینی استخوانی در کاشان

بینی‌هایی که استخوان و غضروف محکمی دارند، طول و ارتفاع آن‌ها زیاد و عرض آن‌ها کم است؛ همچنین عموما قوز روی تیغه بینی شان دیده می‌شود، در دسته بینی‌های استخوانی قرار می‌گیرند. افرادی که دارای بینی استخوانی هستند در صدد رفع مشکلات گفته شده هستند. پزشک با استفاده از جراحی باز بینی، مشکلات بینی‌های استخوانی را رفع می‌کند.

ویژگی بینی استخوانی

 • در طول بینی، قوز دارند.
 • از نظر جنس و غضروف سخت و محکمی دارند.
 • پوست بینی های استخوانی نیز نازک است.

اتاق عمل بینی

جراحی بینی گوشتی در کاشان

نوع دوم بینی‌ها، بینی گوشتی است، عمل بینی در کاشان برای بینی‌های گوشتی کمی پیچیده‌تر است. بینی‌های گوشتی غضروف و استخوان نرم دارند و دارای ظاهری پهن و کوتاه هستند. عموما متقاضیان عمل زیبایی بینی گوشتی درصدد رفع این ایرادات هستند. در عمل بینی گوشتی برای رفع ضعف غضروف‌ها و استخوان‌های نرم، جراح گرافت گذاری انجام می‌دهد. بدین منظور غضروف‌های نرم بینی روی هم قرار گرفته و فرم می‌گیرند. ضخامت زیاد غضروف‌ها، سبب محکم شدن ساختار بینی و عدم بازگشت پذیری جراحی زیبایی بینی گوشتی می‌شود.

ویژگی بینی گوشتی

 • ضخیم بودن پوست بینی
 • پهن بودن نوک بینی
 • پره‌های بینی بلندتر و پهن‌تر
 • چرب بودن پوست بینی و منافذ روی آن

چه کسانی نیاز به عمل بینی دارند؟

عمل بینی معمولاً در افرادی انجام می شود که ظاهر بینی خود را دوست ندارند. این جراحی عموماً با هدف کوچک کردن بینی، رفع کجی بینی، از بین بردن قوز بینی و در مجموع اصلاح فرم و زیبایی بینی انجام می‌شود. در صورتی که عمل جراحی درمانی بینی سعی در درمان مشکلاتی دارد که عملکرد بینی را مختل می‌کنند. این مشکلات می تواند شامل پولیپ بینی، انحراف بینی، سینوزیت و موارد دیگر باشد.

چنانچه هدف از عمل درمانی باشد باید به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه شود. پزشکان گوش و حلق و بینی در بیشتر موارد در کنار برطرف کردن عیوب بینی، عمل زیبا سازی آن را نیز انجام می‌دهند. گونه سومی از این جراحی وجود دارد که به آن جراحی بینی ترمیمی می‌گویند. هدف در این جراحی، اصلاح کجی بعد از عمل ناموفق در بینی، اصلاح افتادگی نوک بینی بعد از جراحی، رفع اختلال در عملکرد بینی و غیره پس از جراحی زیبایی بینی است.

نظر در مورد عمل بینی در کاشان

عمل بینی در کاشان

جراحی بینی در کاشان با هدف درمان

انواع مختلف جراحی رینوپلاستی

عمل بینی اولیه: طی فرایند جراحی بینی در کاشان هدف اصلی می تواند زیبایی و یا درمانی باشد. افرادی که برای اولین بار به این پروسه جراحی اقدام کرده اند کاندیدای عمل بینی اولیه می باشند. البته تکنیک‌های ایجاد برش و چگونگی جراحی بسته به نوع گوشتی و یا استخوانی بینی با توجه به نظر جراح با تجربه انجام خواهد شد.

عمل بینی ترمیمی : موارد متعددی می‌توان سبب نیازمند شدن زیبا جویان به عمل بینی دوم یا همان ترمیمی شود. برای مثال مراجعه به پزشکی با تجربه کم سبب خواهد شد تا افراد بعد از جراحی با ساختار کج ، انسداد حفره های بینی و موارد دیگر مواجه شوند. به طور کلی عمل بینی ترمیمی با هدف رفع مشکلات به وجود آمده در عمل بینی اولیه بوده که تمامی نواقص و مشکلات ترمیم خواهد شد. بنابراین لازم است به هنگام مراجعه به پزشک در انتخاب بهترین جراح بینی دکتر ندا سخی در کاشان توجه داشته باشید و تمامی موارد لازم را بررسی کنید.

سپتورینوپلاستی : این نوع عمل بینی تلفیقی از عمل انحراف بینی و رینوپلاستی می باشد. در واقع سپتوم تیغه جدا کننده دو سوراخ بینی بوده که بر اثر وارد شدن یک ضربه و یا موارد دیگر دچار آسیب می شود ، که می تواند تنفس افراد را دچار مشکل کند. طی این جراحی  پزشک ، انحراف بینی را بر طرف کرده و هر نوع اختلال در تنفس را بهبود می بخشد.

تیپ پلاستی : از جمله زیر شاخه های رینوپلاستی ، تیپ پلاستی می باشد. هدف اصلی در این مواقع نوک بینی بوده که مناسب آن دسته از زیبا جویانی است که مشکلات متعددی در نوک بینی خود دارند و زیبایی ظاهر و دیگر بخش های صورتشان تحت تاثیر قرار گرفته است و می خواهند تغییرات اساسی تری بر روی آن ایجاد شود.

جراحی بینی

 

جراحی انحراف بینی

انحراف بینی (سپتوپلاستی)، برطرف کردن پولیپ یا درمان سینوزیت از جمله مواردی هستند که نیاز است عمل بینی به صورت درمانی انجام شود. عمل دماغ بر روی سپتوم کج یا منحرف، سپتوپلاستی نام دارد که از طریق ایجاد جریان هوای مناسب در بینی موجب بهبود تنفس می‌شود. طول سپتوم در افراد بزرگسال 7 سانتی متر است و جنس آن از غضروف و استخوان است. سپتوم بینی را به دو سوراخ تقسیم می‌کند. چنانچه یک سپتوم کج یا منحرف باشد، با ایجاد انسداد در بینی موجب اختلال در جریان هوا و تنفس می‌شود.

تشخیص انحراف بینی

تشخیص این امر به کمک آندوسکوپی بینی یا سی تی اسکن بینی انجام می‌شود. آندوسکوپ لوله‌ای است که یک دوربین ریز دارد. پس از تشخیص، اقدام درمانی لازم توسط پزشک خوب دکتر سخی انجام می‌شود. چنانچه انحراف ظاهر بینی را تحت تاثیر قرار دهد و بینی کج دیده شود، باید جراحی بینی در کاشان هر دو به صورت همزمان انجام شود.

بینی

جراحی پولیپ بینی

پولیپ به توده‌های غیر سرطانی و نرم گفته می‌شود که در مسیر سینوس‌های بینی قرار گرفته‌اند. پولیپ‌های خوش خیم هیچ علائمی ندارند و توسط فرد تشخیص داده نمی‌شوند. ولی پولیپ‌های بدخیم علائمی مانند سردرد، مشکل در تنفس و… را ایجاد می‌کنند که در این صورت نیازمند جراحی بینی در کاشان هستند. پولیپ گاهی توسط فرد با سرما خوردگی اشتباه گرفته می‌شود.

جراحی سینوزیت

سینوس‌ها حفره هایی تو خالی در نواحی بین چشم ها، پیشانی، پشت بینی و میان فک ها هستند. مژک‌ها موهای ریز درون سینوس‌ها هستند که غشای مخاطی را احاطه کرده‌اند و با هدایت گرد و غبار و باکتری‌ها به قسمت انتهایی بینی، آن‌ها را خارج می‌کنند. اگر تورم مخاط داخلی سینوس در اثر آلرژی، ترشحات تخلیه نشده و در نتیجه سبب برگشت مخاط آلوده به درون سینوس‌ها و سینوزیت می‌شود. در سینوزیت‌های مزمن که با درمان دارویی از بین نمی‌روند، جراحی آندوسکوپی سینوس انجام می‌شود. این روش پزشک دستگاهی به نام آندوسکوپ را وارد سینوس‌ها می‌کند و با تخلیه ترشحات سبب بهبود تنفس می‌شود.

جراحی بینی در کاشان با هدف زیبایی

عمل جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی یکی از پنج عمل جراحی پر متقاضی بین افراد است. چنانچه عمل زیبایی بینی توسط جراح بینی خوب، ماهر و با تجربه صورت گیرد، روشی بی خطر و موثر است که منجر به توازن اجزای صورت و در نتیجه بازیابی اعتماد به نفس زیباجو می‌شود.

رینوپلاستی در کاشان

در زمان بارداری می‌توان عمل بینی انجام داد؟

شاید شما نیز تصور می‌کنید که هیچگونه ارتباطی میان جراحی بینی و بارداری وجود ندارد، اما بهتر است توجه داشته باشید. که در این پروسه زیبایی جراح بینی از داروهایی بخصوص قبل و بعد از جراحی استفاده خواهد کرد که می‌تواند تاثیراتی بر روی جنین بگذارد. همچنین ماده بیهوشی بکار برده شده در رینوپلاستی تاثیرات منفی بر جنین خواهد گذاشت. لازم به ذکر است که به علت وجود تغییرات هورمونی در بانوان، بینی خانم‌ها دچار تورم بسیار زیاد خواهد شد، با وجود آن که این تورم و پف دائمی نبود، اما در بزرگ جلوه دادن بینی افراد تاثیر خواهد گذاشت.

عمل بینی استخوانی

افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند برای رفع ایراداتی نظیر قوز ، افتادگی نوک بینی ، بزرگ بودن و غیره تمایل دارند عمل بینی استخوانی انجام دهند. رینوپلاستی بینی استخوانی با استفاده از تکنیک جراحی باز و تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. در طی جراحی بینی استخوانی تمامی تغییرات براساس ایجاد تناسب بین بینی با سایر اجزای صورت و با حفظ عملکرد بینی انجام می شود.

رینوپلاستی گوشتی

متقاضیان عمل در بینی گوشتی، تمایل دارند ایراداتی نظیر پهنای زیاد، حفره‌های بزرگ، افتادگی نوک بینی و موارد این چنینی دیگر در بینی شان رفع شود. در طی رینوپلاستی بینی گوشتی، علاوه بر تغییرات ظاهری، استخوان و غضروف نرم بینی نیز توسط تکنیک گرافت گذاری مستحکم می‌شوند. در واقع ایجاد استقامت در ساختار بینی گوشتی از نکات مهم و بسیار کاربردی است که بهترین جراحان بینی به آن مسلط هستند. گرافت گذاری در ماندگاری عمل زیبایی بینی گوشتی است.

مدل های جراحی بینی در کاشان

بر اساس اثری که جراحی بر روی بینی فرد می‌گذارد، جراحی زیبایی به سه دسته کلی تقسیم می‌شود:

فرم طبیعی: عملی است که هدف آن از بین بردن عیب ظاهری بینی با حفظ ظاهر طبیعی آن است. این فرآیند بیشتر در میان زیبا جویان آقا طرفدار دارد.

فرم عروسکی یا فانتزی: هدف از این جراحی کوچک کردن سایز بینی است. کوچک شدن بیش از حد سایز بینی می‌تواند باعث مشکلات تنفسی شود؛ از طرف دیگر بالا رفتن زیاد نوک بینی (بینی خوکی) علاوه بر مشکلات تنفسی ظاهر زیبایی ندارد. بنابراین این عمل نیاز به تخصص و تجربه بیشتری دارد.

فرم نیمه فانتزی: در این فرآیند جراحی بینی در کاشان هر دو ویژگی طبیعی و فانتزی وجود دارد. در این عمل علاوه بر ویژگی طبیعی بودن، بینی دارای مقداری قوس است که نمایانگر عمل زیبایی بینی است. این عمل بیشتر در بین زیباجویان خانم طرفدار دارد.

آیا افراد مبتلا به دیابت می توانند تحت جراحی زیبایی بینی قرار گیرند؟

باید بدانید که اگر میزان قند خون بدن افراد بسیار بیشتر از حالت نرمال باشد، بدن فرد نسبت به انسولین تزریق شده مقاومت نشان خواهد داد. یعنی فرد به بیماری دیابت دچار است. لذا افرادی که به دیابت مبتلا هستند و از طرفی تمایل به عمل بینی دارند، باید میزان قند خون ان ها مدام از جانب پزشک بررسی و کنترل شود. در  صورتی که قند خون در حد استاندارد باشد و در مدت زمانی مشخص ثابت باقی بماند، هیچ گونه مانعی جهت انجام رینوپلاستی برای آن‌ها وجود نخواهد داشت. اما در غیر این صورت بهتر است قند خون افراد کنترل شود.

اهداف جراحی بینی در کاشان

افراد به دلیل اهداف درمانی و زیبایی دست به عمل جراحی دماغ می زنند. این اهداف شامل موارد زیر است:

 1. انحراف بینی رفع می‌شود.
 2. زاویه بینی لب و نوک بینی استاندارد می‌شود.
 3. پهنای بینی مطابق با فاصله دو چشم تغییر می‌کند.
 4. در صورت مشکل تنفسی، مشکل برطرف می‌شود.
 5. افتادگی نوک بینی برطرف شده و زاویه آن تعیین می‌شود.
 6. قوز روی بینی از بین رفته و انحنای متناسبی در بینی ایجاد می‌شود.
 7. حفره‌های بینی بر اساس حفظ عملکرد و ایجاد زیبایی، تغییر سایز پیدا می‌کنند.

کاندیدای جراحی زیبایی بینی چه کسانی هستند؟

 1. بهتر است علاوه بر رشد جسمانی، متقاضی به بلوغ فکری نیز برسد.
 2. بهتر است متقاضی نسبت به انجام عمل زیبایی، دیدی واقع بینانه داشته باشد.
 3. خانم‌هایی که بیش از 16 سال سن دارند و دوره بلوغ را به پایان رسانده‌اند، می‌توانند کاندیدای خوبی برای رینوپلاستی باشند.
 4. آقایانی که بیش از 18 سال سن دارند و دوره بلوغ را به پایان رسانده‌اند؛ همچنین از فرم بینی خود رضایت ندارند، می‌توانند کاندیدای خوبی برای جراحی بینی در کاشان باشند.
 5. افرادی که بیش از 40 سال سن دارند، به دلیل شل شدگی پوست و کاهش کلاژن سازی، نتیجه محدودتری از عمل را دریافت خواهند کرد. (البته این موضوع به ویژگی‌های جسمانی و پوستی مراجعه کننده نیز تاثیر دارد.)

عمل بینی به چه روش هایی انجام می شود؟

عمل رینوپلاستی به دو طریق بسته و باز انجام می‌شود:

 • تکنیک بسته

این روش برترین تکنیک عمل است. در این روش تمام شکاف‌ها داخل بینی انجام می‌شود و شکافی در ناحیه خارجی ایجاد نمی‌شود. برخلاف پنهان بودن شکاف‌ها، جراح به دلیل اینکه به بیشتر بخش‌های بینی دسترسی دارد. می‌تواند مشکلات زیبایی بسیاری را برطرف نماید.

 • تکنیک باز

در این روش مقداری جای زخم جزئی در زیر ناحیه بینی زیباجو باقی می‌ماند؛ ولی جراح دسترسی بهتری به غضروف و استخوان بینی دارد. در این متد از جراحی بینی در کاشان، شکافی در ناحیه بین دو سوراخ بینی ایجاد می‌شود که با برداشت پوست نوک بینی، جراح می‌تواند غضروف آن را اصلاح نماید.

سپتورینوپلاستی چیست؟

سپتورینوپلاستی، تلفیقی از سپتوپلاستی و رینوپلاستی است در واقع افرادی که دچار انحراف بینی هستند. قصد دارند در طی جراحی بینی در کاشان، علاوه بر رفع انحراف، کمی اندازه بینی را کوچک تر کنند، قوس آن را از بین ببرند. اقدامات زیبایی دیگر انجام دهند در این صورت متقاضیان نیازمند آن هستند که حین رفع سپتم کج، فرم بینی نیز زیباتر شود. در این صورت فرآیند سپتورینوپلاستی صورت می‌گیرد.

اسپلینت یا گچ بینی

یکی از مهمترین بخش‌های ریکاوری جراحی بینی، استفاده از اسپلینت است. بعد از پایان پروسیجر تغییر فرم بینی برای تثبیت تغییرات ایجاد شده، جراح از اسپلینت یا گچ بینی استفاده می‌کند. این گچ حدود 5 الی 7 روز روی بینی می‌ماند. بهتر است در طی این مدت مانع از خیس شدن یا جا به جایی آن شوید. هدف استفاده از گچ بینی، کمک به فرم دهی بهتر استخوان‌ها و غضروف‌ها و حفظ موقعیت آن‌ها در مکان جدیدشان است.

نحوه شستشوی بینی بعد از جراحی

تمامی زیبا جویان بعد از جراحی بینی در کاشان با عوارض جانبی همچون خونریزی و خروج برخی ترشحات از حفره‌های بینی مواجه خواهند شد. بنابراین این عارضه شایع بوده و جای هیچ گونه نگرانی ندارد. اما شما زیبا جویان عزیز می‌توانید با شست و شو گرفتگی و انسداد بینی خود را بهبود بخشید و بینی خود را به خوبی پاک کنید.

آب اکسیژنه: یکی از محلول‌های مناسب و کاربردی به منظور ضد عفونی کردن حفره‌های داخل بینی محلول آب اکسیژنه است. در واقع افراد بعد از برداشت تامپون می‌توانند با کمک یک گوش پاک کن آغشته به آب اکسیژنه، به آرامی و با دقت حفره‌های داخلی بینی خود را تمیز کنند. لازم به ذکر است که این محلول می‌تواند سبب خارج شدن راحت لخته‌های خونی شود.

پماد پولیسپورین: با توجه به آن که در روزهای ابتدایی بعد از رینوپلاستی از محلول آب اکسیژنه استفاده کرده‌اید، توصیه می شود. از برخی پمادهای توصیه شده از جانب جراح بینی همانند پماد پولیسپورین استفاده کنید. این پماد از عفونت زخم‌ها جلوگیری کرده و در خارج شدن راحت تر لخته‌های خون از داخل حفره‌های بینی کمک می‌کند.

نرمال سالین: می‌توانید با گذشت یک بازه زمانی مشخص و توصیه شده بینی خود را با استفاده از نرمال سالین شست و شو دهید. نحوه شست و شو با استفاده از این محلول به این صورت بوده که، زیبا جو باید با استفاده از یک سرنگ حاوی نرمال سالین، محلول را با فشار وارد یک حفره بینی کند. تا خون باقی مانده در حفره‌های بینی به طور کامل خارج شوند. جالب است بدانید که این نوع شست و شو سبب بهبود تنفس زیباجو نیز خواهد شد.

فیلم جراحی بینی در کاشان

تزریق کورتون به بینی

در بعضی از بینی‌های گوشتی به دلیل تورم و التهاب زیادی که بعد از عمل در آن ها ایجاد می‌شود.پزشک دستور تزریق کورتون را می‌دهد. بینی‌های گوشتی به دلیل پوست ضخیمی که دارند تورم بیشتر و طولانی مدتی خواهند داشت. برای رفع این تورم بهتر است در زمان مشخص کورتون تزریق کنید. دقت داشته باشید که تزریق زود هنگام کورتون، سبب فرورفتگی در ساختار بینی می‌شود.

عمل بینی در کاشان بدون بیهوشی

در عصر حاضر شاهد پیشرفت‌های بسیار زیادی در عرصه پزشکی و همچنین جراحی‌های زیبایی بینی بوده‌ایم. انجام عمل زیبایی بینی بدون بیهوشی امری امکان پذیر است اما به مهارت، دقت و تخصص بسیار بالایی به خصوص در بخشی از بینی که به تنفس مربوط است نیاز دارد. با انجام عمل بینی تحت بی حسی موضوعی شما می‌توانید صداهای اطراف خود را از قبیل گفتگوی پزشک و دستیار را بشنوید.

همچنین چیز های را که الزاماً شامل درد نمی‌شوند را حس می‌کنید. به عنوان مثال وارد آوردن فشار، کشیدن یا پانسمان کردن بینی را احساس خواهید کرد اما نمی‌توانید به آن نظارت کامل داشته باشید. از آنجایی که کنترل ضربان خون، تغییرات در واکنش‌های قلب در طول عمل زیبایی و بررسی علائم حیاتی و تنفسی از جمله مواردی هستند که در طول پروسه رینوپلاستی نقش مهمی دارند. انتخاب یک جراح بینی با تجربه که علاوه بر داشتن تبحر بسیار زیادی در جراحی از مهارت کافی در کنترل و مدیریت کردن موارد فوق برخودار است بسیار مهم است.

به یاد داشته باشید که بی حسی موضوعی یا اصطلاحا جراحی بینی بدون بیهوشی، تکنیکی است که به وسیله آن متخصص می‌تواند به صورت گزینشی و انتخابی، بخش ویژه‌ای از بدن را بی حس کند. این نوع بیهوشی معمولا در جراحی های سرپایی یا عمل‌هایی که در آن از برش‌های عمیق در لایه‌های غیر سطحی استفاده نمی‌شود مورد استفاده قرار می‌گیرد. که در پی انجام آن، متقاضی رینوپلاستی در همان روز پس از جراحی کردن بینی از محل درمان مرخص می‌شود. تشخیص اینکه کدام یک از روش‌ها یعنی جراحی بینی در کاشان با بیهوشی یا بدون بیهوشی برای شما مناسب است، بر عهده جراح بینی است و شما نباید بر روی این مورد اصرار بیش از حد کنید.

عوارض بعد از عمل زیبایی بینی

ایجاد حفره در تیغه بینی، خونریزی، درد، کاهش حس بویایی، عفونت، افزایش تنفس دهانی و صدادار، حساسیت به ماده بیهوشی و  غیره از مهم ترین عوارض بعد از عمل زیبایی اسیت. با انجام مراقبت‌های بعد از جراحی می‍‌توانید عوارض پس از عمل بینی را کاهش دهید.

چگونه بعد از عمل بینی عطسه کنیم؟

شاید شما نیز نگران این موضوع هستید که چگونه می‌توانید بعد از جراحی بینی به راحتی عطسه کنید. این موضوع علاوه بر آن که بسیار دشوار است. بلکه بسیار حائز اهمیت است در نتیجه در مواقع عطسه هوا سعی کنید را با فشار بالایی از دهان خود خارج کنید.

عمل بینی در افراد سیگاری

باید بدانید که مصرف دخانیات به خصوص سیگار می‌تواند عروق پوستی و عروق قلب را نیز کوچک کنند. در نتیجه این امر می‌تواند در پروسه جراحی بینی در کاشان اختلالاتی را نیز ایجاد کند و عدم ترمیم بافت‌ها به همراه داشته باشد. به همین منظور از جانب جراح بینی بسیار توصیه می‌شود که زیبا جویان در مراقبت های قبل از جراحی بینی حدود دو هفته از مصرف دخانیات بپرهیزند. تا بهبودی نسبی بعد از جراحی بینی از مصرف آن خودداری کنند.

جراحی بینی در بزرگسالان

به مرور زمان و با افزایش سن، میزان چربی موجود در زیر پوست کاهش پیدا می‌کند. این موضوع سبب می‌شود تا زاویه میان لب ها و بینی کاهش پیدا کند. همچنین با بالا رفتن سن میزان استحکام غضروف بینی کم می‌شود که در نتیجه نهایی رینوپلاستی تاثیرات بسیار زیادی خواهد گذاشت. یک جراح بینی حاذق و ماهر وظیفه دارد تا روند جراحی را به درستی به زیبا جو اطلاع دهد. نتیجه حاصل از آن را به بیمار به صورت کامل توضیح دهد. افراد تنها می توانند در صورت تایید جراح بینی این فرایند زیبایی را انجام دهند.

فیلم عمل بینی در کاشان توسط دکتر سخی

 

مراقبت های پس از جراحی بینی

 1. تا دو ماه پس از جراحی از عینک استفاده نکنید.
 2. قبل از برداشتن گچ بینی از استحمام پرهیز کنید.
 3. در آخر اینکه نسبت به نتیجه جراحی واقع بینانه رفتار کنید.
 4. مشاوره سریع و کوتاه ممکن است باعث ایجاد یک فاجعه شود.
 5. در جلسه مشاوره بینی باید به طور کامل توسط پزشک یا جراح مورد بررسی قرار گیرد.
 6. از مصرف غذاهای سفت و جویدنی پرهیز کرده و غذاهای نرم و مایعات سرد استفاده کنید.
 7. قبل از مراجعه برای انجام فرآیند تغییر فرم بینی از تخصص و تبحر پزشک یا جراح اطمینان حاصل کنید.
 8. در 48 ساعت بعد از عمل جهت کاهش درد از کمپرس آب سرد و در 48 ساعت دوم برای کم کردن تورم و کبودی از کمپرس آب گرم استفاده کنید.
 9. طبق گفته های بهترین دکتر جراحی بینی در کاشان  ، از فین کردن شدید اجتناب نموده و تا دو هفته بعد از عمل بینی از مکالمه زیاد و گریه و خنده شدید بپرهیزید.

ورزش بعد از جراحی بینی

ورزش کاران حرفه‌ای بعد از یک روند زیبایی یا جراحی همانند عمل زیبایی بینی، این دغدغه را دارند که چه زمان می‌توانند به روال گذشته برگردند و ورزش کنند. لازم است بدانید که استراحت کردن و سخت نگرفتن به بدن خود در این دوران بسیار حائز اهمیت است. انجام فعالیت‌های ورزشی بلافاصله بعد از انجام عمل رینوپلاستی بینی، می‌تواند مشکلات جدی و جبران ناپذیری را از قبیل التهاب، افزایش تورم، باز شدن بخیه‌ها، کبودی، به جا ماندن جای زخم بعد از انجام جراحی بینی و عفونت را به دنبال داشته باشد.

از همین رو جراحان بینی به افرادی که رینوپلاستی انجام داده‌اند و تمایل دارند بعد از آن شروع به ورزش کردن کنند، توصیه می‌کنند. حداقل 6 هفته قبل از برگشت به حالت قبل و بهبودی کامل از انجام هر ونه فعالیت ورزشی شدید دست نگه دارند. ولی این به این معنی نیست که شما در این مدت زمان تنها دراز بکشید و استراحت کنید. باید بدانید که انجام ورزش‌ها و فعالیت‌های سبک مانند پیاده روی و مدیتیشن به تسریع روند بهبودی کمک بسیار زیادی می‌کند. در طول روز، دو تا سه بار پیاده روی کوتاه به جلوگیری از تشکیل لخته خون، ترومبوز عمیق رگی، امبولیسم و موارد این چنینی دیگر کمک می‌کند. عامل کلیدی برای بازگشت به روند طبیعی زندگی انجام ورزش‌های سبک و آسان است.

چسب بینی در کاشان

آیا بعد از عمل بینی خونریزی طبیعی است؟

یکی از شایع‌ترین مشکلاتی که ممکن است برای افرادی که بینی خود را عمل کرده‌اند، به وجود آید خونریزی است. از همین رو ممکن است این مسئله باعث نگرانی برخی از افراد شود و باعث شود این سوال در ذهن‌شان به وجود آید که آیا خونریزی بعد از جراحی بینی در کاشان طبیعی است یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم در حالت طبیعی، خونریزی بعد از گذشت 24 ساعت به مرور کاهش پیدا می‌کند و قطع می‌شود.

در طول این مدت جراح بینی یک پد در زیر بینی شما قرار می دهد تا خون خارج شده از بینی را جذب کند. شما در این مدت می‌توانید به آرامی پد زیر بینی خود را تعویض کنید. خونریزی با مقدار کم طبیعی می باشد و حتی می توان آن را نشانه از بهبودی و عملکرد درست بدن دانست چرا که با خارج شدن خون از بینی شما ضایعاتی از قبیل ترشحات به جای مانده از عمل از بینی نیز خارج می‌شوند. خونریزی شدید و غیر قابل کنترل می تواند مشکلات بسیار زیادی را برای شما به وجود آورد . اما در صورتی که خونریزی شدید بود و با گذر زمان و انجام نکات مراقبتی متوقف نشد، بهتر است ارامش خود را حفظ کنید سریعا پزشک خود را در جریان قرار دهید و به نزدیک ترین درمانگاه مراجعه نمایید.

مرگ در جراحی بینی

در طی سالیان درازی که عمل در بینی با هدف زیبایی و درمانی انجام شده، عموم مردم دریافته‌اند که عمل بینی عوارض خاصی ندارد. مگر آن که پروسه عمل بینی نزد پزشک نامعتبر انجام شود که در این صورت نیز عوارضی نظیر عدم رضایت از فرم بینی یا عدم تقارن حفره‌های بینی و مواردی نظیر آن‌ها است. مرگ در جراحی زیبایی بینی کمی دور از ذهن است. قبل از انجام فرآیند جراحی، پزشک خوب و ماهر دکتر سخی آزمایش‌های زیادی از قلب، ریه و سیستم‌های مهم بدن می‌گیرد. همچنین اطلاعاتی درباره بیماری‌های زمینه‌ای و دیگر نیز دریافت می‌کند. این اطلاعات شرایط را برای داشتن جراحی بینی در کاشان بدون عوارض آماده می‌کند. اما اگر اضطراب و نگرانی بالایی نسبت به عمل زیبایی بینی دارید، پیشنهاد می دهیم قبل از انجام عمل زیبایی اضطراب خود را درمان کنید.

 

پیوند غضروف در جراحی بینی

رینوپلاستی یک عمل جراحی زیبایی است که هدف آن تغییر شکل بینی با تمرکز بر زیبایی و استانداردهای مربوط به تنفس است. روش‌های مختلفی برای جراحی و تکنیک‌های آن وجود دارد تا یک بینی کامل خلق شود. نحوه دستیابی به هر نتیجه موفق بسته به آناتومی بینی و صورت و سلیقه شخصی شما دارد. بینی همه افراد متفاوت هستند و هر جراحی می‌تواند ظاهر جدیدی را خلق کند. در حالی که برخی از افراد برای تغییر شکل بینی به دنبال کوچک تر کردن و اصلاح بیرون زدگی بینی خود هستند. برخی دیگر برعکس به دنبال بزرگ کردن بینی و یا اصلاح پره‌های بینی هستند.

افرادی که بینی گوشتی دارند و قسمت گوشتی آن‌ها بیشتر از غضروفی است، در هنگام جراحی ممکن است نیاز به پیوند غضروف در نوک بینی خود شوند. حتی در مواردی به علل بیماری مثل سرطان و مشکلات مادرزادی، بینی افراد به طور کامل تحلیل می‌رود و به دنبال جراحی برای داشتن بینی با ظاهر طبیعی هستند.

اگر به دنبال بزرگ‌ تر کردن بینی خود هستید، جراح یا باید یک ایمپلنت مصنوعی (از پلاستیک یا گورتکس) کاشت کند یا از بافت طبیعی بدن برای تغییر شکل بینی شما استفاده کند. غضروف همان بافت طبیعی بدن است و برای چندین دهه به عنوان ماده پیوند از آن استفاده می‌گردد. پیوند غضروف بدان معناست که جراح بینی بافت غضروفی را از قسمت دیگر بدن شما از جمله گوش و تیغه بینی و یا در موارد بسیار نادر از دنده‌ها جمع‌آوری می ‌کند و هنگام ساخت و تغییر شکل بینی، آن بافت را در بینی جای می ‌دهد.

در چه شرایطی جراحی بینی نیاز به پیوند غضروف پیدا می کند؟

 1. افرادی که می‌خواهند پل بینی شان را بالا ببرند.
 2. افرادی که برای بهبود برآمدگی بینی جراحی می‌کنند.
 3. افرادی که نوک بینی آن‌ها باید افزایش یابد.
 4. افرادی که می‌خواهند بینی خود را بزرگتر کنند.

آیا جراحی بینی دردناک است؟

این باور اشتباه همیشه شنیده می‌شود که شما در حین جراحی بینی درد را احساس می‌کنید. اما کاملا اشتباه است، شما در طول جراحی به دلیل داروهای آرام بخش و یا بیهوشی متوجه هیچگونه دردی نمی‌شوید. پس از ریکاوری و ترخیص شما دچار درد خفیفی خواهید شد و بیشتر به دلیل تامپون و ورم بینی دچار گرفتگی می‌شوید. تنفس شما از دهان خواهد بود، همچنین ممکن است خونریزی و گلودرد داشته باشید. که همه موارد گفته شده باعث احساس ناراحتی می‌شوند که با درد اشتباه گرفته خواهد شد.

عمل بینی ارزان در کاشان

امروزه در شبکه‌های اجتماعی، سایت‌ها و به طور کلی در فضای مجازی تبلیغات دور از ذهنی را مشاهده می‌کنیم. یکی از این تبلیغات جراحی بینی در کاشان با قیمت چهار میلیون است. اگر شما قصد ایجاد زیبایی توام با سلامتی در چهره خود دارید، هرگز درگیر چنین تبلیغاتی نشوید. پزشکان حاذق هزینه عمل‌های زیبایی و درمانی را نسبت به عرف جامعه و میزان تبحر خود تعیین می‌کنند. عموما پزشکانی که با مبالغ بسیار کم، عمل زیبایی بینی انجام می‌دهند، قابل اعتماد نیستند.

تزریق کورتون به بینی و مزایای همراه با آن

همانطور که گفتیم پروسه رینوپلاستی با اعمال برخی فعالیت‌های پیچیده و دشوار آغاز خواهد شد. ابتدا پوست بینی برش داده شده و به طور کامل از ساختار استخوانی جدا می‌شود، تا پزشک دسترسی کامل و لازم را طی این پروسه زیبایی داشته باشد. برای آن که بتواند تغییرات لازم را به خوبی اعمال نماید، سپس جراح به منظور اعمال تغییرات ظاهری و همچنین قرار دادن استخوان بینی در محل مناسب در صورت انحراف یا کج بودن، استخوان بینی را شکسته و تراش خواهد داد.

همچنین در صورت گوشتی بودن بینی لازم است تا مقداری از بافت چربی نیز در پوست بینی افراد کم شود. جالب است بدانید که چربی زیر پوست خود یک عامل اساسی در بروز التهاب و تورم است، که نیاز افراد را به تزریق کورتون افزایش می دهد. انجام تمامی این تغییرات طی رینوپلاستی تورم و التهابات بسیار زیادی را به همراه خواهد داشت ، که تنها تزریق کورتون می تواند به بهبود آن ها در موارد بسیار حاد کمک کند. هرگونه تورم به وجود آمده طی جراحی بینی در کاشان در بینی‌های استخوانی بسیار کمتر خواهد بود. زیرا پوست بینی این افراد دارای چربی بسیار زیاد نیست و پروسه رینوپلاستی کمی آسان‌تر و با پیچیدگی نسبتا کم انجام خواهد شد.

بر خلاف بینی‌های استخوانی پروسه جراحی بینی گوشتی بسیار پیچیده است. زیرا در برخی مواقع به منظور ایجاد استحکام و مقاومت لازم  است تا پیوند غضروفی صورت گیرد که می‌تواند بر التهاب و تورم بینی بیافزاید. بنابراین این دسته از افراد کاندیدای مناسبی برای تزریق کورتون خواهند بود. تا به نتیجه نهایی حاصل از عمل زیبایی خود دست یابند. از مزایای فوق العاده این تکنیک باید به سرعت بهبود عوارض در بازه زمانی کوتاه اشاره کرد. بدون آن که زیباجو مدت زمان طولانی را برای بهبودی خود صرف کند.

قیمت عمل بینی در کاشان

سوالات متداول

خونریزی بعد از عمل بینی طبیعی است؟

یکی از عوارض و مشکلاتی که افراد بعد از انجام عمل رینوپلاستی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند و گاها باعث ناراحتی و نگرانی آن‌ها می‌شوند خونریزی است. در چنین حالتی باید بگویم که خونریزی تا بعد از گذشت 24 ساعت طبیعی است و پس از آن به کاهش پیدا می‌کند. به همین دلیل پزشک در زمان پانسمان بینی یک پد در زیر بینی قرار می‌دهد تا خون خارج شده از بینی را به خود جذب کند. هر زمان که متوجه آغشته شدن پانسمان به خون شدید می‌توانید آن را با احتیاط کامل عوض کنید.

خونریزی با میزان کم طبیعی است و می‌توان آن را نشانه مثبتی دانست. چرا که با خروج خون از مجرای بینی ضایعاتی از قبیل لخته‌های خون، ترشحات بینی و غیره خارج می‌شوند. اما در صورتی که خونریزی بینی زیاد بود و با انجام نکات درمانی متوقف نشد باید پزشک خود را در جریان قرار دهید.

 

آیا عمل کردن دماغ بر روی سایر نواحی صورت تاثیر می گذارد؟

بله، بینی به دلیل قرار داشتن در مرکز صورت، بر روی نمایان شدن ویژگی‌ها و پارامترهای زیبایی دیگر اعضای صورت از قبیل گونه‌ها، لب ها و چشم ها تاثیر گذار است. در واقع یک پزشک خوب، مجرب و متبحر پیش از انجام عمل بینی و در هنگام تعیین نوع تغییرات و میزان آن‌ها، ویژگی‌های چهره را نیز در نظر می‌گیرد و تغییرات را متناسب با خصوصیات چهره انجام می‌دهد.

 

آیا عمل بینی خطرناک است؟

خوشبختانه به دلیل پیشرفت تکنولوژی، علم و مهارت پزشکان در این حوزه، جراحی بینی به عنوان یکی از ایمن ترین و بی خطرترین جراحی‌های زیبایی صورت شناخته می‌شود.

 

آیا افرادی که دچار تالاسمی هستند می‌توانند جراحی بینی انجام دهند ؟

افرادی که دارای تالاسمی به دو دسته ماژور و مینور تقسیم بندی می‌شوند. کسانی که دارای تالاسمی مینور که نوع خفیف آن است می‌توانند جراحی بینی انجام دهند و مانعی برای آن‌ها وجود ندارد. همچنین افراد گروه ماژور که نوع شدید تر تالاسمی است نیز با مشورت و اندازه گیری گلبول‌های قرمز خون آن‌ها با صلاح دید پزشک می‌توانند جراحی را انجام دهند. لازم به ذکر است تنها در صورت صلاح دید پزشک و نتیجه آزمایش مطلوب می‌توانند جراحی را انجام دهند.

چه کسانی داوطلب ایده آل جراحی بینی در کاشان هستند؟

افرادی که از شکل یا اندازه بینی خود ناراضی هستند داوطلب خوبی برای این جراحی محسوب می‌شوند. علاوه بر دلایل زیبایی گاهی رینوپلاستی به دلایل پزشکی انجام می‌شود. در چنین فردی، رینوپلاستی قادر است توانایی نفس کشیدن را بهبود بخشد. افراد باید بعد از تکمیل رشد بینی، حدوداً در اواسط 16 سالگی این گزینه را بر گزینند. مثل هر جراحی زیبایی دیگری، بیمارانی داوطلب ایده‌آل محسوب می‌شوند که انتظارات منطقی از نتایج جراحی داشته باشند.

آیا عمل بینی آلرژی را درمان می کند؟

آلرژی و مشکلات سینوسی مزمن با رینوپلاستی یا جراحی زیبایی ارتباطی ندارد. این مشکلات نیازمند انجام روند درمانی و نه زیبایی هستند. برای رفع مشکلاتی از این دست باید عمل درمانی برای شما انجام شود. ابتدا توصیه می‌کنیم به صورت حضوری به مطب دکتر سخی مراجعه نمایید.

 

جراحی بینی چگونه انجام می شود؟

در طول رینوپلاستی برش‌هایی در داخل بینی ایجاد می‌شود که قابل رویت نیستند. گاهی یک برش کوچک در خارج از بینی بین سوراخ‌ها یا پایه سوراخ‌های بینی ایجاد می‌شود. این برش‌ها اغلب به خوبی بهبود می‌یابند و بعد از مدت کوتاهی، جای زخم دیگر قابل رویت نخواهد بود. بینی کوچک می‌شود و به منظور خلق شکلی که بیشترین هماهنگی را با سایر بخش‌های صورت دارد، تغییرات لازم در آن ایجاد خواهد گردید. به منظور دستیابی به این هدف، تکه‌های کوچک استخوان یا غضروف در زیر پوست برای تنظیم ساختار پایه این اندام قرار داد خواهد شد. پس از تکمیل اصلاحات، پوست بینی به موقعیت مناسب خود بر روی چارچوب جدید برگرداند می‌شود.

فواید جراحی بینی

 1. رفع مشکلات عملکردی بینی
 2. برطرف شدن مشکلات ظاهری بینی
 3. انجام عمل زیبایی بینی در نزدیکی محل زندگی خود
 4. رسیدن به فرم ایده‎آل بینی

عوارض عمل بینی

اگر شما از افرادی هستید که نسبت به عوارض پروسه‌های زیبایی حساسیت دارید، باید بگوییم که اگر در انتخاب جراح بینی خود به اندازه کافی دقت داشته باشید، دچار هیچ عارضه خاصی به جز عارضه‌های طبیعی و کوتاه مدت نمی‌شوید. عوارض کوتاه مدت عمل زیبایی بینی با رعایت مراقبت‌های بعد از جراحی زیبایی بینی در طی زمان کوتاهی رفع می‌شوند. این عوارض شامل موارد زیر هستند:

 • تورم و التهاب بینی
 • ایجاد مخاط بینی در حفره‌ها و عدم تنفس صحیح در روزهای اول
 • کبودی
 • سرگیجه و احساس حالت تهوع

اما در صورتی که پزشک انتخابی شما به اندازه کافی مهارت نداشته باشد، ممکن است آسیب‌های عملکردی یا ظاهری در بینی ایجاد کند. این آسیب‌ها شامل موارد زیر هستند:

 • عدم تقارن در بینی
 • عدم رفع کامل ایرادات بینی
 • ایجاد تغییرات بیش از اندازه
 • آسیب به تنفس
 • از دست دادن حس بویایی

مراقبت‌های بعد از عمل بینی

بعد از جراحی بینی در کاشان و به طور کلی عمل بینی، ترشحات ملایمی از بینی شما خارج می‌شود. در طول 2 تا 3 روز اول بعد از جراحی باید استراحت کنید.  ولی برخاستن و قدم زدن اندکی بعد از جراحی در کاهش تورم تاثیر گذار خواهد بود. معمولاً به بیماران توصیه می‌شود 7 روز از محل کار خود مرخصی بگیرند.

 • بلند کردن اجسام سنگین و ورزش کردن در طول 2 هفته اول بعد از جراحی باید مورد اجتناب واقع شود. بدن تا به شما می‌گوید چه زمان امکان بازگشت به انجام فعالیت‌های نرمال روزمره است.
 • به مدت یک هفته برای کمک به حفظ بافت‌های پایه و کاهش احتمال تجمع مایعات در زیر پوست یا حرکت استخوان یا غضروف‌های پیوند خورد، در بینی شما اسپلینت قرار داد می‌شود. در طول این مدت می‌توانید دوش بگیرید ولی نباید اسپلینت بینی شما خیس شود. بعد از برداشته شدن آن می‌توانید به طور نرمال دوش بگیرید.

آیا بعد از جراحی بینی در کاشان، فرم بینی طبیعی به نظر خواهد رسید؟

بینی یکی از مشهودترین بخش‌های بینی است و حتی کوچک‌ترین بی‌نظمی‌ها در کانتور آن قابل رویت خواهد بود.  بیشتر جراحان از این موضوع آگاه هستند و تمام تلاش خود را برای اجتناب از چنین علائم آشکاری در جراحی می‌نمایند. محوریت عملکرد جراح خوب بینی، خلق نتیجه‌ای است که در آن بینی کاملاً طبیعی به نظر برسد.

5/5 - (3 امتیاز)