خانم ها و آقایانی که جنس بینی شان گوشتی است و قصد انجام جراحی بینی دارند ، نیازمند رفتار محافظه کارانه تری هستند. بینی گوشتی ، به دلیل ویژگی هایی که دارد ، پروسه عمل بینی گوشتی را با چالش های بیشتری همراه می کند. اما عوامل ایجاد کننده این چالش ها کدامند؟ در ادامه درباره جراحی بینی گوشتی سخن می گوییم. اطلاعات این مطلب به تجربه پروسه عمل بینی گوشتی بهتر با نتیجه زیبا توام با سلامتی ، کمک شایانی می کند. بنابراین توجه شما را به ادامه این مطلب جلب می کنیم. برای انجام عمل بینی گوشتی می توانید به بهترین جراح بینی در کاشان دکتر ندا سخی مراجعه نمایید.

جراحی بینی - دکتر ندا سخی

چرا جراحی بینی گوشتی چالش برانگیز است؟

بینی های گوشتی دارای ویژگی ها زیر هستند:

 • استخوان و غضروف نرم
 • پوست ضخیم
 • فرمی پهن

برای یافتن چالش های عمل زیبایی بینی ، باید به ویژگی های آن توجه کنیم. بینی گوشتی غضروف و استخوان نرمی دارد ، بنابراین پس از تغییر فرم ، ممکن است غضروف ها و استخوان های بینی تاب مقاومت در برابر تغییرات ایجاد شده را نداشته باشند. چرا که نرمی آن ها نشان از عدم استحکام کافی و ضعیف بودن آن ها دارد. همچنین پوست زمخت این دسته از بینی ها  ، قسمتی از ظرافت ایجاد شده در بینی را پوشش می دهد و اجازه نمایان شدن به آن نمی دهد. لازم به ذکر است که قرارگیری پوست با ضخامت بالا روی بینی ، مشکلات و چالش های خود را به همراه دارد.

آیا رینوپلاستی گوشتی بازگشت پذیر است؟

حال که با چالش های فرآیند تغییر فرم در بینی های گوشتی آشنا شدید ، حتما متوجه احتمال بازگشت پذیری فرم بینی های گوشتی بعد از جراحی بینی گوشتی شده اید. اما نگران نباشید ؛ چرا که این چالش ها با پیشرفت علم و البته کسب تجربه رفع شده اند. پزشک حاذق در رینوپلاستی بینی گوشتی ، فرآیندی را اجرا می کند که سبب آن فرم بینی جدید حفظ شود. غضروف ها و استخوان های نرم بینی در این پروسه عمل دماغ گوشتی مستحکم می شوند. جراح بینی خوب دکتر سخی در کاشان ، غضروف ها و استخوان بینی را هنگام فرم دادن ، روی یکدیگر قرار می دهد. بدین ترتیب ضخامت آن ها زیاد شده و تاب مقاومت شان در مقابل فشار ، افزایش پیدا می کند. این فرآیند به نوعی گرافت گذاری نامیده می شود. بدین ترتیب پس از عمل زیبایی بینی گوشتی ، فرم بینی به حالت سابق خود باز نمی گردد. در ادامه درباره گرافت گذاری اطلاعات بیشتری ارائه می دهیم.

گرافت گذاری

برای ایجاد استحکام به ساختمان بینی گرافت گذاری انجام می شود. این گرافت گذاری ممکن است با روی هم قرار دادن خود بینی انجام شود ، یا آن که از گرافت های خارجی نظیر پروتز استفاده شود. عموما پزشکان برای انجام این فرآیند از غضروف ها و استخوان های نرم خود بینی گوشتی متقاضی استفاده می کنند ؛ اما در صورت نیاز گرافت های خارجی نیز استفاده می شود.

تکنیک های عمل بینی گوشتی در کاشان

به طور کلی عمل بینی تحت دو تکنیک با نام عمل دماغ باز و بسته ، انجام می شود. اما روشی که فرآیند تغییر فرم بینی های گوشتی ، کاربرد دارد ، تکنیک جراحی بینی گوشتی است. این روش به دلیل مزایایی که دارد ، مورد استقبال پزشکان قرار گرفته است.

عمل باز گوشتی

پروسه عمل دماغ گوشتی باز پس از اعمال بیهوشی در زیباجو آغاز می شود:

 • ابتدا پوست از ناحیه کلوملا ، باز می شود ؛ ناحیه کلوملا ، حد فاصله بین دو حفره بینی است.
 • طی باز شده یا برش پوست ، ساختمان بینی رویت می شود.
 • پزشک با دید مستقیم و دسترسی کاملی که به ساختمان بینی دارد ، اصلاحات لازم در فرم بینی را انجام می دهد.
 • در طی پروسیجر تغییر فرم بینی ، پزشک به ایجاد زیبایی در بینی ، تناسب آن با دیگر اجزا و حفظ عملکرد بینی توجه دارد.
 • علاوه بر تغییر فرم در بینی ، گرافت گذاری یا قرار دادن غضروف ها روی هم برای افزایش استقامت نیز اعمال می شود.
 • پس از پایان پروسیجر عمل جراحی بینی گوشتی در کاشان ، پوست بینی با دقت بسیار بالا روی بینی قرار گرفته و بخیه زده می شود.

مزایای روش باز

 • امکان ایجاد عدم تقارن در بینی پایین است.
 • تغییرات پیچیده تر در این روش امکان پذیر است.
 • در تکنیک باز ، جراح بینی کاشان می تواند با گرافت گذاری ، به ساختمان ضعیف بینی ، استحکام ببخشد.
 • به دلیل دسترسی کاملی که برای دکتر جراحی بینی گوشتی ایجاد می شود ، ریسک عمل دماغ گوشتی بسیار کم است.

جراحی بینی - دکتر ندا سخی

کاربرد چسب زدن به بینی بعد از عمل بینی گوشتی

بعد از اعمال تغییرات و اصلاحات لازم بر روی بینی های گوشتی ، سیستم ایمنی بدن به منظور بهبود اسیب های وارد شده ، وارد عمل می شود و واکنش هایی همچون التهاب ، توم و کبودی را از خود بروز می دهد. در دوره مراقبت های بعد از جراحی بینی جراح بینی خوبی مواردی را توصیه می کند ، که زیبا جویان با رعایت آن می توانند هرگونه عوارض جانبی پیش آمده را نیز بهبود بخشند ، اما با توجه به ان که بهبودی تورم مدت زمان طولانی لازم دارد و همچنین بینی های گوشتی به علت ضخامت بافت و چربی زیر پوستی دچار تورم بسیار زیاد می شود ، با توصیه و تجویز پزشک و بکار گیری افراد از چسب های بینی می توانند فاصله میان استخوان و پوست را بهبود ببخشند.

چرا پس از جراحی بینی گوشتی دچار تورم می شویم؟

در طی پروسیجر اعمال تغییر فرم در بینی به بافت های بینی آسیب وارد شده است ؛ بنابراین مخاط درون بینی افزایش پیدا کرده و زمینه ایجاد التهاب در بینی را ایجاد می کند. دلیل دیگر این ایجاد تورم ، با فرآیند ترمیم بینی ارتباط دارد ، ساختمان بینی پس از پایان اقدام تهاجمی تغییر فرم ، فرآیند ترمیم و بازسازی را شروع می کند. این فرآیند ترمیم در پوست نیز می تواند ، دلیل مهمی در افزایش تورم باشد. به خصوص که پوست بینی های گوشتی ضخامت زیادی دارند ، التهاب ناشی از عمل بینی گوشتی در این جنس بینی ها بسیار بیشتر است. اما به هیچ عنوان جای نگرانی وجود ندارد. در ادامه اقدامات لازم برای کاهش تورم بینی را شرح می دهیم.

روش های موثر در کاهش تورم بینی

این روش ها پس از جراحی بینی گوشتی و استخوانی قابل استفاده هستند:

 • کمپرس یخ

کمپرس یخ با بهبود خون رسانی ، به خصوص در 24 ساعت اول ، می تواند تاثیر بسیار شگرفی در کاهش تورم بینی داشته باشد. از این رو برای کم تر کردن تورم ، حتما از کمپرس یخ استفاده کنید.

 • دوری از آب داغ

به هیچ عنوان با آب داغ استحمام نکنید. در روزهای اول مطابق با مراقبت های بعد از جراحی بینی ، از استحمام منع هستید. اما پس از پایان این ممنوعیت نیز ، زمان کوتاهی در حمام سپری کنید و اجازه ندهید هوای داغ و مرطوب ، همچنین آب داغ ، با بینی شما تماس داشته باشد.

کاهش مصرف نمک ، نمک می تواند تورم و التهاب بینی و صورت شما را به طرز چشم گیری افزایش دهد. بنابراین پیشنهاد می دهیم به خصوص در روز های اول ، نمک مصرفی خود را کاهش دهید.

مراقبت های بعد از عمل بینی گوشتی در کاشان با دکتر سخی

به طبع همانند دیگر جراحی های پلاستیک و زیبایی برای تسریع در روند بهبودی بایستی توصیه های گفته شده را با دقت اجرا کرد. یکسری مراقبت های بعد از عمل دماغ گوشتی که عمدتا برای عموم به طور یکسان است عبارتند از:

 • در موقع شستن دهان و دندان از مسواک هایی با سری نرم استفاده کنید.
 • دستکاری کردن گچ و قالب بینی را فراموش کنید زیرا این امر موجب تورم و درد می شود.
 • داروهای تجویزی دکتر را طبق دستور العمل مصرف کنید که نتیجه بهتری را برایتان در بر داشته باشد.
 • از خم شدن ، فریاد زدن و همچنین خندیدن های پی در پی و با صدای بلند نیز خودداری کنید.
 • برای رفع کبودی و تورم ایجاد شده ، باید از کمپرس یخ استفاده کنید. اما اصلا نگران نباشید این کبودی ها بعد از گذشت چند روز به طور کامل بر طرف می شوند.
 • برای رفع درد احتمالی در ناحیه گلو که بر اثر استفاده از لوله بیهوشی در برخی افراد به وجود می آید ؛ نوشیدن مایعات گرم این عارضه را می تواند بهبود بخشد.
 • بعد از جراحی بهترین کار این است که از عینک استفاده نشود زیرا فرم جدید بینی را تحت تاثیر قرار می دهد. جایگزین بهتر برای عینک ، لنز می باشد که هیچگونه ردی را بر بینی باقی نمیگذارد.
 • طبق گفته های بهترین دکتر عمل بینی گوشتی در کاشان ، در هنگام عطسه و سرفه دهانتان باز باشدکه فشارکمتری به بینی وارد شود.
 • در دوره نقاهت باید برای استراحت و خوابیدن حتما از چند بالش استفاده کرد که در حالت خوابیده وضعیت سر از بدن بالا تر قرار بگیرد. به خاطر داشته باشید تقریبا ماه اول بعد از جراحی بینی گوشتی نباید به پهلو دراز بکشید.
 • نوشیدن مایعاتی همچون آب کرفس در بهبود کبودی ها بسیار موثر است.
 • رعایت رژیم غذایی مناسب را فراموش نکنید ، البته رژیم غذایی خاصی را نباید رعایت کرد همین که در چند هفته اول غذاهای نرم بخورید همانند سوپ ها که نیاز به جویدن ندارند و به فک ها در هنگام جویدن فشاری وارد نشودکفایت می کند.

جراحی بینی گوشتی

لیزر و تاثیرات آن در عمل بینی گوشتی

از جمله دغدغه های امروزه بسیاری از زیبا جویان ، چگونگی تاثیر گذاری لیزر بر جراحی بینی گوشتی می باشد. در واقع بهتر است بدانید که لیزر هیچ گونه کاربرد موثری در جراحی بینی ندارد . تنها ممکن است در برخی موارد و به ندرت جراح از لیزر جهت ایجاد برش نیز از این دستگاه استفاده کند. زیرا لیزر قادر به ایجاد تغییرات بسیار زیاد در ساختار استخوانی نبوده و با وجود پیچیدگی و سختی های بسیار زیاد امکان پذیر نخواهد بود . عمل بینی گوشتی تنها باید تحت نظر بهترین جراح بینی در کاشان دکتر ندا سخی انجام شود ، در غیر این صورت زیبا جویان به خواسته خود دست نمی یابند و حتی ممکن است با مشکلات متعددی در این مواقع رو به رو شوند. در نتیجه تمرکز خود را جهت انتخاب جراح بینی خوب بکار گیرید تا روند رینوپلاستی فوق العاده ای داشته باشید.

سن عمل بینی گوشتی

همانطور که می دانید مشخصات بینی های گوشتی به گونه ای است که افرادی که دارای آن هستند فکر می کنند باید بینی خود را حتما عمل کنند تا زیبا تر شوند. انجام جراحی بینی گوشتی در سنین پایین به خصوص در دوران بلوغ داوطلبان بسیار زیادی دارد. چرا که در این سنین بینی به طور کامل رشد کرده و گاها متورم می شود. از همین رو جوانان و نوجوانانی که دارای این نوع بینی هستند ، متقاضی پر و پا قرص عمل بینی گوشتی می باشند. اما مناسب ترین سن برای انجام جراحی بینی به سن بلوغ ذهنی و جسمی ارتباط دارد و از آنجایی که این سن در افراد متفاوت می باشد نیاز است تا برای تعیین صلاحیت به یک جراح بینی خوب و مجرب مراجعه نمایید. اما به طور کلی سن مناسب برای انجام جراحی زیبایی بینی بر حسب میزان تغییرات بدنی قابل محاسبه می باشد.

از آنجایی که سن بلوغ در خانم ها 16 الی 17 سالگی می باشد و در آقایان در محدوده سنی 17 الی 18 سالگی است ، بهتر است افراد تا زمان رسیدن به این سن صبر کنند و از انجام جراحی بینی در سنین کمتر از سن های گفته شده خودداری نمایند. دکتر ندا سخی بهترین دکتر جراحی بینی گوشتی در کاشان انجام عمل رینوپلاستی را تا قبل از رسیدن به سنین گفته شده به هیچ وجه توصیه نمی کنند. چرا که انجام عمل زیبایی بینی در سنین پایین تر می تواند ظاهری نازیبا به وجود آورد و  باعث شود فرد متقاضی در آینده ای نچندان دور مجددا عمل بینی را تحت عنوان جراحی بینی ترمیمی انجام دهد. قابل ذکر است که انجام عمل ترمیمی بینی به دلیل دستکاری شدن ساختار بینی در جراحی اولیه بینی ،  سخت و پیچیده تر بوده و از همین رو هزینه بسیار زیادی را در پی دارد.

تفاوت بینی گوشتی به صورت عروسکی و طبیعی چیست؟

در مدل دماغ فانتزی باید به فاکتور هایی که این مدل را با مدل طبیعی متفاوت می کند ،دقت کنید به عنوان مثال در مدل بینی طبیعی فاصله نوک بینی و لب بالایی باید 90 درجه باشد و هرچقدر این درجه بیشتر و دماغ سربالا تر شود به مدل عروسکی نزدیکتر است. درمدل فانتزی پل بینی باریک تر و قوسی بر روی تیغه دماغ ایجاد شده که در مدل طبیعی هیچ یک از اینها وجود ندارند. مدل فانتزی برای جراحی بینی گوشتی مناسب نبوده و نیاز است تا افراد نسبت به عمل بینی طبیعی گوشتی اقدام نمایند.

آیا عمل بینی گوشتی می تواند بر بویایی زیبا جویان تاثیر بگذارد ؟

در صورتی که طی رینوپلاستی بینی گوشتی  ، پولیپ بینی در سقف بینی قرار داشته باشد ، با برداشت آن پایه های عصبی آسیب دیده و سبب کاهش حس بویایی در افراد خواهد شد. برای پیشگیری از کاهش حس بویایی ابتدا بیمار باید تحت جراحی برداشت پولیپ قرار بگیرد و سپس برای جراحی زیبایی بینی گوشتی اقدام کند. البته تمامی این موارد به جراح بینی شما عزیزان بستگی خواهد داشت. حتی ممکن است شما نیز پس از جراحی بینی گوشتی خود دچار اختلال تنفسی شوید ، باید بدانید که طی این تکنیک جراحی زیبایی در بینی و به خصوص بافت های داخلی بینی تغییرات بسیار زیادی ایجاد شده ، در نتیجه تورم بافت های داخلی مانع از تنفس آسان شما خواهد شد. با کاهش تورم به مرور تنفس شما آسان و بهتر شده بنابراین نگران نباشد . اما با گذشت یک بازه زمانی طولانی و عدم بهبود تنفس توصیه می شود جهت بررسی بیشتر به جراح بینی مراجعه نمایید.

چگونگی تقویت غضروف در بینی های گوشتی

با توجه به ضعف موجود در غضروف بینی های گوشتی ، در اکثر مواقع نیازمند تقویت بیشتر می باشند. تقویت غضروف این دسته از بینی ها به استحکام بیشتر ساختار بینی و پیشگیری از افتادگی نوک بینی کمک بسیار زیادی می کند. جراح بینی با تجربه و حاذق در برخی مواقع با برداشت غضروف و حتی اصلاح غضروف سعی در تقویت بیشتر ان ها دارد. در واقع این فرایند سبب می شود تا غضروف استحکام بیشتری داشته باشد و تیغه بینی زیبا جو صاف و متوازن شود. در طی جراحی بینی گوشتی و تقویت غضروف ، جراح بینی غضروف ها را از برخی نواحی برداشته و به قسمت های مورد نیاز اضافه می کند ، لازم به ذکر است که در صورت نبودن غضروف به میزان کافی طی جراحی رینوپلاستی ، جراح از غضروف لاله گوش یا دنده بیمار بکار خواهد گرفت.

هزینه جراحی بینی گوشتی در کاشان

روند عمل زیبایی بینی گوشتی به چندین پارامتر بستگی داشت ، شایان ذکر است که احتساب هزینه نهایی این فرایند نیز بسته به عواملی است که در هر شخص ممکن است متفاوت باشد و این تفاوت ها موجب شده است که هر فرایند جراحی هزینه ای به نسبت متغیر داشته باشد. عوامل موثری همچون میزان تغییرات، دستمزد جراح، کلینیک از لحاظ جغرافیایی ، نوع عمل دماغ انتخاب شده ، آزمایشات قبل جراحی کردن دماغ ، تیم بیهوشی و غیره همگی بر قیمت نهایی تاثیر گذار هستند. متفاوت بودن تمامی موارد ذکر شده موجب گشته است که نتوان قیمت مشخصی را اعلام کرد.

سوالات متداول:

 • آیا بعد از انجام عمل بینی فانتزی یا به عبارتی عروسکی این امکان وجود دارد که مشکلی برای تنفس رخ دهد؟

در صورتی که فرم بینی شخص مناسب با این مدل باشد نه هیچگونه اختلالی در تنفس به وجود نخواهد آمد.

 • آیا رینوپلاستی گوشتی حس بویایی را درگیر می کند؟

خیر. این نوع جراحی هیچ تاثیرمنفی در بویایی نمی گذارد.

 • آیا بینی های گوشتی را می توان فانتزی عمل کرد؟

جواب این سوال بعد از معاینه مشخص خواهد شد ولی عموما بخاطر داشتن پوست ضخیم عمدتا مدل مناسبی برای جراحی بینی گوشتی عروسکی به حساب نمی آید. شایان ذکر است که نتیجه نهایی را دکتر و متقاضیان می توانند اعلام کنند که بینی گوشتی را فانتزی عمل کنند یا خیر.

 • آیا بینی گوشتی شکسته شده را می توان عمل زیبایی کرد؟

دماغ هایی که در کودکی یا هر بازه سنی دیگر بر اثر حادثه ای دچار شکستگی شده اند حتما نیاز به معاینه بهترین متخصص دارد که بتواند با استفاده از روش هایی همچون سی تی اسکن و غیره ایرادات پیش آمده را رفع کرده و فرم پیشنهادی خود را ارائه دهد.

5/5 - (1 امتیاز)