یکی از متداول ترین روش ها برای جوانسازی یا برطرف کردن چین و چروک ، در صورت و نواحی مختلف بدن تزریق ژل در کاشان می باشد. معمولاً ژل ها از موادی ساخته می شوند که به صورت طبیعی در پوست وجود دارند. دکتر ندا سخی بهترین پزشک جوانسازی در کاشان برای آن که هنگام مراجعه به ایشان از اطلاعات کاملی برخوردار باشید ، این مقاله را تهیه نموده و در اختیارتان قرار داده است.  فیلرها باعث حفظ طراوت و رطوبت پوست می شوند. همین عامل سبب می شود عوارض کمتری را ایجاد کنند و عموماً پس از مدتی جذب پوست شوند. تزریق فیلر باعث می شود حجم پوست در آن ناحیه افزایش پیدا کند. ژل تزریق شده در نهایت با ادغام شدن با مواد طبیعی ساختار پوست، سبب ترمیم بافت پوست آن ناحیه می شود.

 

تزریق ژل در کاشان - دکتر ندا سخی

تزریق ژل چگونه عمل می کند؟

با افزایش سن و عوامل متعدد دیگر ، پوست حجم خود را به دلیل کاهش تولید کلاژن به مرور از دست می دهد. این کاهش حجم سبب خستگی ظاهر و از بین رفتن طراوت و شادابی خواهد شد. هیالورونیک اسید طبیعی موجود در کلاژن را می توان به صورت مصنوعی تولید کرد ، که یکی از اجزا ژل ها می باشد . این ماده مصرفی تولید شده آب دوست بوده که همانند هیالورونیک اسید طبیعی واکنش هایی را از خود نشان می دهد. در واقع با جذب آب توسط ژل و هیدراته شدن پوست زیبا جو ، نواحی از بافت زیرین جا به جا خواهند شد. بنابراین حجم از دست رفته جایگزین شده و چین و چروک های به وجود آمده از بین می روند و در نتیجه طراوت و شادابی به پوست باز می گردد. از دیگر ویژگی ها و عملکرد های بی نظیر تزریق ژل در کاشان می توان به از بین بردن خطوط اخم ، بازسازی استخوان های گونه و  بهبود ساختار یکنواخت پوست اشاره کرد.

در تزریق فیلر از چه ژل هایی استفاده می شود ؟

ژل ها انواع گوناگونی دارند. متداول ترین ژل هایی که در تزریق استفاده می شوند عبارتند از:

ژل هیالورونیک اسید

تزریق ژل در کاشان یکی از رایج ترین و بهترین روش ها برای پر کردن و برطرف کردن چین و چروک پوستی است. این ماده به شکل طبیعی در بدن تولید می شود و در زیر پوست وجود دارد. با افزایش سن میزان این ماده در بدن کاهش می یابد و در نتیجه پوست چروک می شود. این ژل معمولا خیلی زود اثر می کند و بیشتر افراد می توانند از آن استفاده کنند. چون این ژل به صورت طبیعی در زیر پوست وجود دارد عوارض جانبی خاصی ندارد. عملکرد ژل هیالورونیک اسید از طریق تحریک پوست برای تولید کلاژن است که در نهایت چین و چروک را برطرف می کند.

ژل کلاژن

ژل متشکل از کلاژن در گذشته از بدن گاو به وجود می آمد. استفاده از این ژل در بعضی از افراد باعث آلرژی می شد، همین امر باعث شد که کمتر از این ژل ها استقبال شود. امروزه تولید کلاژن به صورت مصنوعی انجام شده و گفته می شود این کلاژن مصنوعی اثربخشی بیشتری دارد. این ژل ها از طریق بهبود ساختار و شرایط پوست، خطوط روی آن را برطرف می سازند.

ژل مصنوعی

این ژل ها از موادی تشکیل شده اند که به صورت آزمایشگاهی تولید می شوند و در پوست وجود ندارند. از این ژل ها در تزریقات طولانی مدت استفاده می شود؛ زیرا ماندگاری بالاتری دارند. چون چنین ژل هایی به طور طبیعی در بدن وجود ندارند ممکن است بدن به آن ها واکنش نشان دهد و عوارضی را ایجاد کنند.

متداول ترین تزریق ژل در کاشان به کدام نواحی بدن صورت می گیرد؟

 • فیلر صورت
 • فیلر باسن
 • فیلر واژن
 • فیلر سینه
 • فیلر چانه
 • فیلر زیر چشم
 • فیلر زاویه سازی فک

آیا می توان ژل تزریق شده را از بین برد؟

در مواقعی که از این پروسه زیبایی رضایت ندارید و ترجیح می دهید تا آن را از بین ببرید ، بهترین پزشک دکتر ندا سخی در کاشان ، از آنزیم هیالوورونیداز استفاده خواهد کرد. در واقع آن دسته از ژل هایی که در ترکیبات خود اسید هیالورونیک را دارا می باشند با این نوع آنزیم از بین خواهند رفت. البته در بیشتر مواقع پزشک توصیه می کند از آنزیم استفاده نشود و تنها بیمار صبر کند ، تا به مرور ژل تاثیرات خود را از دست بدهد. علت این موضوع احساس درد همراه با تزریق آنزیم بوده و تنها در مواقعی که تزریق ژل در کاشان سبب بروز عفونت و تورم شود پیشنهاد خواهد شد.

 

تزریق ژل در کاشان - دکتر سخی

در چه موادی از تزریق ژل در صورت استفاده می شود ؟

 1. خطوط روی پیشانی
 2. برجسته کردن لب ها
 3. مزایای تزریق فیلرها
 4. از بین بردن خطوط خنده
 5. برجسته کردن گونه ها
 6. ایجاد زاویه در فک و صورت
 7. عدم نیاز به جراحی و بیهوشی
 8. از بین بردن خط اخم بین ابروها
 9. ایجاد بزرگی و برجستگی در چانه
 10. برگشت پذیر و قابل اصلاح بودن نتایج
 11. از بین بردن سیاهی و گودی زیرچشم
 12. عدم وجود دوره اثربخشی و نقاهت سریع
 13. از بین بردن چین و چروک بینی و زیبایی آن
 14. عوارض کم و میزان رضایتمندی زیاد در زیباجویان
 15. عدم تاثیر گذاری بر عضلات صورت و حرکات آن ها

تزریق فیلر چگونه صورت می گیرد ؟

با توجه به ناحیه مورد نظر به هنگام تزریق ژل در کاشان  قرار است روی آن انجام شود، در محل مورد نظر عموما از بی حسی موضعی استفاده می شود. بیشتر ژل ها حاوی مقادیر اندک لیدوکائین هستند که بی حسی ملایمی در محل تزریق ایجاد می کنند و ناراحتی فرد حین تزریق را کاهش می دهند. برای تزریق به پوست صورت از سوزن های نازک استفاده می شود. اگر هدف از تزریق حجم دهی بدن باشد از سوزن های ضخیم تر استفاده می شود.

قبل از تزریق ژل چه مواردی را باید رعایت کنیم؟

 • به مدت دو هفته قبل از تزریق ژل در کاشان از داروهای ضد التهاب و رقیق کننده خون استفاده نکنید.
 • چند روز قبل از تزریق از مصرف الکل پرهیز کنید؛ زیرا باعث رقیق شدن خون می شود.
 • حداقل از یک روز قبل از تزریق فیلر برای جلوگیری از ایجاد عفونت، مصرف آنتی بیوتیک را شروع کنید.
 • بعد از تزریق معمولا یک تا دو روز محل تزریق نباید خیس شود. پس بهتر است قبل از تزریق استحمام کنید.
 • استعمال دخانیات باعث به تاخیر افتادن روند بهبودی می شود. بهتر است از چند روز قبل، از مصرف این فرآورده ها خودداری کنید.

چه تفاوتی مابین ژل و بوتاکس است ؟

ماده ای که بوتاکس از ان ساخته شده بوتولینم است و باعث می شود که ماهیچه های نواحی که تزریق در انها صورت گرفته سفت شوند و چین و چروکها دیگر قادر به مشاهده نباشند.البته ممکن است که این دو تکنیک تزریق ژل و بوتاکس به تشخیص پزشک خوب دکتر سخی در کاشان به همراه یکدیگر به کار گرفته شوند.

توصیه های مراقبتی بعد از تزریق فیلر

تکنیک زیبایی تزریق ژل در کاشان همانند دیگر خدمات زیبایی نیازمند رعایت برخی نکات می باشد. با رعایت این نکات می توان به یک نتیجه فوق العاده دست یافت و هرگونه عوارض جانبی را در مدت زمان کوتاهی بهبود بخشید.  از جمله این نکات موارد زیر بوده که بهتر است به هنگام رعایت توجه کافی به آن ها داشته باشید.

 1. از خوردن مواد غذایی حاوی ویتامین ای خودداری کنید.
 2. از ماساژ ناحیه تزریق شده به مدت دو هفته خودداری کنید.
 3. از مصرف داروهایی همچون آسگرین ، ایبوپروفن و غیره تا بهبودی کامل بپرهیزید.
 4. از انجام فعالیت های روزانه و ورزشی سنگین در هفته ابتدایی بعد از تزریق فیلر خودداری کنید.
 5. می توانید برای کاهش التهاب و تورم در ناحیه مورد نظر خود از کمپرس های یخ استفاده کنید.
 6. از مصرف دخانیات و نوشیدنی های الکل تا بهبودی نسبی بپرهیزید تا روند تاثیر گذاری ژل دپار اختلال نشود.

 

تزریق ژل در کاشان - دکتر ندا سخی

تزریق فیلر چه عوارضی دارد؟

در ناحیه تزریق ژل احتمال تورم وجود دارد که معمولا بعد از دو روز برطرف می شود. همچنین عوارضی مانند التهاب، قرمزی و خونریزی (1 تا 2 قطره ای) بعد از چند ساعت از بین می رود. چنانچه تزریق در مراکز مجاز صورت نگیرد احتمال بروز عوارض زیر وجود دارد:

 • خونریزی شدید از محل تزریق
 • تجمع یا گلوله شدن ژل
 • از بین رفتن ژل در مدت کوتاه
 • حرکت کردن ژل از محل تزریق
 • ایجاد عفونت در ناحیه تزریق فیلر
 • آسیب شدید به بافت محل تزریق
 • قرمزی و کبودی شدید در محل تزریق
 • ایجاد عدم تقارن در نواحی تزریق فیلر

بهترین سن برای تزریق فیلر

معمولا این تزریق ژل در کاشان به افراد بالای 40 الی 50 سال توصیه می شود ، تا به منظور رفع چین و چروک نواحی مختلف بدن شان بتوانند از آن استفاده کنند. اما در برخی موارد و جهت رفع برخی عیوب ، عده ای از نوجوانان برای ایجاد تقارن و افزایش شادابی از این پروسه نیز بکار می گیرند.

تزریق ژل چقدر ماندگاری دارد ؟

عوامل مختلفی در ماندگاری ژل تاثیر گذار هستند. اثر تزریقات معمولا بین 18 ماه تا 2 سال ماندگاری دارد. وضعیت فرد، نوع ژل تزریق شده و برند ژل مورد استفاده همه از جمله عواملی هستند که بر ماندگاری ژل تاثیر گذارند. مدتی پس از اینکه ژل از بین رفت، فرد می تواند تزریق دیگری را انجام دهد. توصیه می شود 4 تا 6 ماه فاصله بین تزریقات وجود داشته باشد. با وجود این که تزریق ژل یک روش دائمی نیست؛ اما در سال های متوالی برای زیبایی بخشی می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

چه تفاوتی میان تزریق فیلر و چربی وجود دارد ؟

 • تزریق ژل در کاشان با تزریق چربی اندکی متفاوت است به این دلیل که در تزریق چربی چربی مورد نیاز از بدن فرد از طریق پروسه لیپوساکشن تهیه می شود. بعد از اینکه چربی اماده سازی شد آن را به صورت تزریق می نمایند. معمولا افراد بعد از پروسه می توانند به خانه بازگردند.
 • به این دلیل که فرایند انتقال چربی دارای یک مرحله اضافی می باشد این پروسه را نسبت به تزریق فیلر پیچیده تر می کند به همین دلیل مدت زمان ریکاوری در این دو پروسه بسیار متفاوت است . بهرحال در صورتی که تصمیم به انجام هر کدام از این موارد را دارید حتما در این خصوص با پزشک خوب و با تجربه در کاشان دکتر ندا سخی مشورت کنید.

هزینه تزریق فیلر چقدر است؟

هزینه تزریق فیلر به عوامل مختلفی بستگی دارد. هزینه ژل ، دستمزد متخصص تزریق ژل در کاشان ، ناحیه استفاده از ژل و تعداد و میزان تزریقات از جمله مهم ترین عوامل تعیین کننده هزینه تزریق فیلر می باشند.

سخن پایانی

انتخاب مراکز تزریق ژل در کاشان معتبر و رعایت مراقبت های پس از تزریق، موجب اثر بخشی بیشتر ژل و ماندگاری طولانی تر آن می شود. در صورتی که تزریق در مراکز نامعتبر انجام شود نه تنها جنبه زیبایی ندارد بلکه سلامت شما را به خطر می اندازد.

5/5 - (1 امتیاز)