خیلی از افراد به دلیل عدم تناسب ظاهر گوش هایشان با سر و اجزای صورت ، اعتماد به نفس شنان را از دست می دهند و همین امر سبب می شود تا از مشارکت های اجتماعی دوری کنند. جراحی گوش، فرایندی است که به این دست از افراد کمک می کند ایرادات فرم و حالت گوش هایشان را تغییر داده و مجدداً اعتماد به نفسی را که از دست داده بودند ، پس بگیرند. البته باید بدانید که رسیدن به این خواسته ، تنها به انجام عمل گوش ختم نمی شود بلکه لازم است در این راستا به یک جراح گوش متبحر مراجعه نمایید و رعایت نکاتی که ایشان تحت عنوان مراقبت های بعد از جراحی گوش به شما ارائه می دهد را جدی بگیرید.

 

مراقبت های بعد از جراحی گوش

 

بلافاصله بعد از عمل زیبایی گوش چه چیزی در انتظارتان است؟

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم ، دنبال کردن توصیه های پزشکی بعد از عمل جراحی اتوپلاستی ، امری الزامیست. بدین نحو دوره نقاهت برای شما با آسانی بیشتری همراه خواهد بود و مشکل و عارضه جدی گریبان گیرتان نخواهد شد. بلافاصله با پایان یافتن جراحی کردن گوش، به جهت محافظت از گوش ها ، بانداژی به دور سر ، به گونه ای که گوش هایتان را پوشش دهد ، بسته می شود. پانسمان تا چند روز بعد از عمل کردن گوش هم باید در محل باقی بماند.
حدود یک هفته بعد ، در جلسه ویزیت معین شده ، پزشک بانداژ را از دور سرتان باز می کند. اگر بخیه ها از نوع جذبی باشند ، نیازی به کشیدن آن ها نخواهد بود. پس از برداشتن بانداژ ، دکتر ندا سخی بهترین جراح گوش کاشان توصیه می کند تا زمان بهبودی کامل و برای مراقبت بیشتر از هد بند استفاده نماید ؛ به ویژه پیش از آن که به تخت خواب خود بروید.

ریکاوری جراحی گوش

در حقیقت مراقبت های بعد از جراحی گوش در دوره ریکاوری انجام می شوند. در این مدت تا زمانی که بانداژ و پانسمان همچنان بر روی گوش ها قرار دارند ، می توانید برای استحمام تنها بدن خود را شستشو دهید.
بعد از آن که پانسمان برداشته شد ، گوش ها کبود متورم به نظر می رسند. این وضعیت کاملاً طبیعی بوده و با گذشت مدتی این موارد برطرف می شوند. برای تسکین دردهای ناشی شده نیز مسکن های تجویزی را همانطور که دکتر دستور داده اند ، باید مصرف کنید. کودکان و بزرگسالانی که تحت اتوپلاستی قرار گرفتند ، با سپری شدن یک هفته از عمل جراحی زیبایی گوش می توانند به مدرسه یا محل کار خود بازگردند.

هد بند

طبق گفته های بهترین دکتر زیبایی گوش در کاشان ، بعد از عمل کردن گوش جراح گوش بر روی گوش های شما پانسمان قرار می دهید تا بدین منظور گوش ها با موقعیت مکانی جدیدشان سازگار شوند و از آلودگی های محیطی در امان باشند. پس از برداشتن پانسمان ها جراح از شما می خواهد که از هد بند استفاده کنید ، به خصوص در شب ها و زمان خواب. چرا که این امر یکی از مهم ترین نکات مراقبت های بعد از جراحی گوش به حساب می آید، جراحی بینی در کاشان.

 

مراقبت های بعد از جراحی گوش

 

تغذیه بعد از عمل کردن گوش

مورد بعدی در نکات مراقبت های بعد از جراحی گوش که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و ممکن است برای شما مجهول مانده باشد این است که بعد از عمل کردن گوش چه چیزی بخوریم ؟ دکتر سخی بهترین جراح و دکتر عمل گوش در کاشان در این باره می فرماید ،  طبیعی است که بعد از انجام عمل اتوپلاستی حرف زدن ، جویدن ، بلعیدن و در کل تکان دادن فک کمی دشوار و دردناک باشد. از همین رو جراح گوش به شما پیشنهاد می کند که در هفته های ابتدایی تا زمانی که جویدن و غذا خوردن برایتان راحت شود ، بهتر است از مایعات بسیار زیاد و غذاهای آبکی مانند سوپ  ، آش  ، عدسی و غیره استفاده کنید. همچنین برای اینکه روند ترمیم محل برش و بخیه ها را سرعت ببخشید نیاز است تا مواد پروتئینی و مقوی را به میزان بیشتری در برنامه غذایی روزانه خود قرار دهید. پروتیئن ها در بیشتر مواد غذایی وجود دارند ، از همین رو برای استفاده از آن ها دچار مشکل نخواهید شد.

از طرف دیگر برای این که فعالیت روده های خود را با مشکل رو به رو نسازید و در این زمان به یبوست دچار نشوید لازم از غذاهای حاوی فیبر که شامل سبزی ها و میوه ها می شود استفاده کنید. با این کار هضم غذا و دفع آن برای شما بسیار راحت شده و فشاری به شما وارد نمی کند. چرا که همانطور که می دانید اعمال فشار زیاد ممکن است بر روی بخیه های گوش شما تاثیر بگذارند و باعث باز شدن آن ها شوند.

نکات مراقبت های بعد از جراحی گوش

  • به مدت 2 الی 3 هفته در طول دوره نقاهت جراحی کردن گوش ، باید فعالیت های پر فشار را کنار بگذارید. اما انجام امور روزانه پس از 7 روز امکان پذیر است.
  • برای خواب و استراحت در این مدت بهتر است از چند بالش استفاده کرده و آن ها را زیر سر خود قرار دهید. بدین نحو سر کمی بالاتر از بدن قرار گرفته و با بهبود جریان خون ، به کاهش هر چه سریع تر ورم کمک می کند.
  • برجای ماندن اسکار یکی از اثرات ناخوشایند جراحی است. برای آن که بعد از عمل زیبایی گوش از بروز این امر جلوگیری نمایید ، بر روی محل برش ها از پمادهای موضعی تجویز شده اعمال نمایید. جهت استعمال آن ها حتماً دست هایتان را با آب و صابون بشویید تا عفونتی پدید نیاید.
  • طبق گفته های دکتر سخی بهترین و متبحر ترین جراح زیبایی گوش در کاشان  ، تا زمانی که بخیه ها به طور کامل بهبود یابند و گوش در حالت جدید خود به طور ثابت قرارگیرد ، باید از هر گونه فشاری دوری کنید. بدین نحو برای آن که به یبوست دچار نشوید و هنگام عمل جراحی زیبایی گوش فشاری به شما وارد نیاید ، مصرف خوراکی های حاوی فیبر را به برنامه غذایی تان اضافه نمایید.
  • پوشیدن لباس هایی با یقه آزاد و ترجیحاً دکمه دار نیز باعث می شود که گوش ها در معرض تکان خوردن های بی مورد قرار نگیرند.
بعد از جراحی گوش چه کارهایی را نباید انجام دهید:
  • گوش هایتان را مالش ندهید
  • سیگار نکشیده و مشروبات الکلی مصرف نکنید
  • در معرض گرمای شدید قرار نگیرید

امتیاز دهید post