جراحی گوش در کاشان یا اتوپلاستی عملی است که در راستای رفع ایرادات ظاهری گوش انجام می پذیرد. مردان و زنان زیادی هستند که از فرم گوش های خود ناراضی بوده و همین امر سبب شده تا اعتماد به نفسشان تضعیف گردد. جراحی زیبایی گوش راه حل مناسبی برای این مشکل بوده که تحت نظر یک جراح متخصص مطمئناً نتیجه رضایت بخشی را برای فرد به ارمغان می آورد. دکتر ندا سخی ، متخصص  گوش و حلق و بینی و جراح گوش کاشان ، برای تمامی افراد ساکن در این شهر ، بهترین خدمات را در زمینه جراخی های زیبایی ارائه می دهد.

جراحی گوش

هدف از انجام اتوپلاستی

هدف اصلی عمل گوش ، تغییر سایز ، حالت و فرم گوش ها می باشد. حال امکان دارد گوش های فرد در قیاس با سر و صورت او بیش از حد بزرگ یا بیش از حد کوچک باشند. حالت گوش های برخی افراد نیز ممکن است بسیار برجسته به نظر رسند. جراحی گوش در کاشان ، برطرف سازی تمام ایرادات گفته شده را مورد هدف قرار می دهد. این معایب ممکن است بر روی یک گوش ظاهر شوند اما جراح به جهت قرینه سازی آن ها ، اتوپلاستی را بر روی هر دو انجام می دهد. لازم به ذکر است که این پروسه تنها به مسائل زیبایی گوش مربوط می شود و در نقش عملکردی گوش تاثیری ندارد.

انواع جراحی گوش در کاشان

سنجاق گوش: افرادی که فاصله گوش آن ها از سرشان زیاد است ، نیازمند انجام تکنیک سنجاق هستند. در طی این فرآیند گوش ها از دو طرف به یک اندازه به سر نزدیک می شوند.

برجسته سازی گوش: بعضی از افراد گوش های کوچکی دارند ؛ در واقع گوش آن ها رشد کافی نداشته است. در چنین شرایطی در طی عمل زیبایی گوش ، افزایش سایز ایجاد می شود.

کاهش اندازه گوش: برای رفع اختلال گوش های بیش از اندازه بزرگ ، باید جراحی زیبایی گوش را با هدف کوچک کردن اندازه آن ها انجام دهید. در این عمل بهترین جراح گوش کاشان ، هر دو گوش را به یک اندازه و کاملا متقارن کوچک می کند.

سن مناسب جهت انجام جراحی گوش

همچون عمل جراحی بینی ، برای عمل زیبایی گوش نیز باید تا پایان دوره رشد عضو مورد نظر صبوری کنید. گوش ها معمولاً بعد از 5 سالگی دیگر رشد نکرده و فرم نهایی خود را بدست آورده اند. از این رو کودکان بعد از 5 سالگی می توانند تحت این پروسه قرار گیرند.

مراحل جراحی اتوپلاستی

بیهوشی: پروسه جراحی گوش در کاشان ، تنها با استفاده از ماده بیهوشی انجام خواهد شد.

برش گوش: با توجه به مشکلات موجود برش ها در نواحی همچون لبه گوش و یا غضروف ها ایجاد خواهند شد.  اغلب این برش ها در سطح پشتی گوش و یا چین های داخلی ایجاد می شوند ، تا بعد از پایان جراحی و در صورت باقی ماند محل برش به راحتی قابل مشاهده نباشند.

اصلاح فرم گوش: پزشک غضروف و پوست گوش بیمار را در حین جراحی اصلاح کرده و در انتها و پس از اعمال تغییرات لازم از بخیه برای بستن برش ها استفاده می کند. ( در این مرحله بخیه برش های داخلی از نوع جذبی بوده و بخیه های برش های خارجی پس از گذشت هفت الی ده روز نیاز به کشیدن خواهند داشت)

آیا ممکن است افراد بر اثر اتوپلاستی شنوایی خود را از دست دهند؟

در ابتدا بهتر است بدانید که مکانیسم شنوایی افراد در گوش میانی وداخلی می باشد ، بنابراین با توجه به آن که جراحی در گوش خارجی انجام می شود ، هیچ گونه خطری شنوایی زیبا جویان را در این پروسه تهدید نمی کند.

اقدامات پیش از جراحی گوش در کاشان

در مرحله اول لازم است که یک جراح حاذق را انتخاب نموده و به ایشان مراجعه نمایید. برگزیدن یک متخصص کاردان شرایط و مراحل روند جراحی را برایتان آسان تر می کند. دکتر سخی در جلسه تعیین شده ابتدا به بررسی پرونده پزشکی شما و تمام اطلاعات مرتبط به آن می پردازد ؛ چرا که باید پیش از هر کاری از سطح مطلوب سلامت عمومی شما اطمینان حاصل کند. در قدم بعدی گوش هایتان را تحت معاینه فیزیکی قرار می دهد تا ایرادات وارده برآن و متقابلاً اصلاحات مورد نیاز را بررسی نماید. همچنین عکسبرداری هایی نیز صورت می پذیرد تا هم در طول عمل از آن ها استفاده کند و هم در پرونده پزشکی شما قرار گیرد. از دیگر اقدامات پیش از جراحی گوش که باید در جلسه مشاوره انجام پذیرد ، مشاوره با جراح در ارتباط با خواسته هایتان از اتوپلاستی است. اگر می خواهید بهترین نتیجه را بدست اورید ، لازم است به راهنمایی های جراح خود گوش فرا دهید و انتظارات غیر منطقی نداشته باشید.
در پایان جلسه و پس از تعیین موعد جراحی ، پزشک یک سری توصیه های مراقبتی را ارائه می دهد که رعایت آن ها مدتی پیش از عمل زیبایی گوش الزامیست:

 1. عدم مصرف داروهایی که ریسک خونریزی را در طول عمل و دوره نقاهت بالا می برند.
 2. ترک سیگار و دخانیات و عدم نوشیدن مشروبات الکلی

 

جراحی گوش

چگونه می توانیم از محل برش گو ش ها مراقبت کنیم؟

 1. از قرار دادن اسکار در برابر نور خورشید خودداری کنید.
 2. در ابتدا اجازه دهید استری استریپ ها در محل خود باقی بمانند.
 3. پانسمان را با فشاری مناسب و تغییر بالا به صورت عمامه بر روی گوش و سر خود بپیچانید.
 4. اگر ناچار به قرار گرفتن در برابر پرتو خورشید هستید ، حتما از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.
 5. محل برش ها را تمیز نگه دارید ، به منظور کنترل و جلوگیری از ابتلا به عفونت از آن ها به خوبی مراقبت کنید.
 6. بعد از سه الی چهار روز از اتوپلاستی ، محل جراحی را با توجه به توصیه پزشک پانسمان کنید و از هد بند های مخصوص را در ساعت های تعیین شده استفاده کنید.
 7. تنها با گذشت هفت الی ده روز بعد از جراحی گوش در کاشان ، به منظور پیشگیری از وارد شدن هر گونه عارضه ای به محل برش می توانید استحمام کنید.

جراحی زیبایی گوش چگونه انجام می شود؟

مرحله دوم ، نحوه انجام پروسه می باشد. در این مرحله ابتدا برای آرامش بیشتر فرد در طول پروسه ، یکی از انواع بیهوشی ، بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی اعمال می شود. انتخاب نوع بیهوشی را به عهده پزشک بسپارید. زیرا ایشان با تکیه بر دانش خود و آگاهی از سطح سلامت جسمی و روانی شما می تواند بهترین انتخاب را داشته باشد. با گذشت زمانی کوتاه و اثرگذاری داروی بیهوشی ، جراحی گوش آغاز می گردد. تکنیکی که توسط جراح اتخاذ می شود ، به اصلاحات مورد نیاز گوش بستگی دارد و محل زدن برش ها را نیز تعیین می کند. برای انجام اتوپلاستی ممکن است برش ها پشت گوش یا ما بین چین خوردگی های داخلی گوش ایجاد شود. پس از برش دهی ، جراح غضروف و پوست اضافه را از محل خارج می سازد یا در صورت لزوم بافت غضروفی به گوش پیوند می زند. سپس غضروف های باقی مانده را به فرم و حالت مناسب شکل داده و با استفاده از نخ بخیه آن ها را در همان حالت نگه می دارد. پس از آن که تمام اصلاحات انجام شد ، برش های ایجاد شده بخیه می شوند.

کاندیدای عمل زیبایی گوش

 • کودکانی که بیش از 6 سال سن دارند.
 • بزرگسالانی که مشکلاتی از قبیل بزرگی گوش ، عدم رشد یا فاصله زیاد گوش با سر دارند.
 • افرادی که دستورالعمل های اقدامات قبل از پروسه جراحی و مراقبت های بعد از آن را به درستی رعایت می کنند.
 • افرادی که نسبت به انجام پروسه جراحی گوش در کاشان ، دیدگاهی مثبت دارند و از نظر روانی در شرایط خاص مانند افسردگی به سر نمی برند.
 • بهتر است کاندیدای این فرآیند از نظر جسمی در شرایط سالم باشند ؛ در غیر این صورت لازم است اقدامات بیشتری برای بررسی وضعیت جسمانی انجام گیرد.

مراقبت های پس از جراحی گوش

بعد از عمل زیبایی گوش ، گوش ها با بانداژ پوشیده و پانسمان می شوند. احتمال دارد درد و خارش را در آن ناحیه تجربه کنید. در این شرایط می توانید از داروهایی که دکتر برای تسکین درد تجویز کرده است ، استفاده نمایید. اگر درد با مصرف دارو نیز کنترل نشد، با پزشک خود تماس بگیرید. برای آن که فشار اضافه ای به گوش ها وارد نشود ، از خوابیدن بر روی پهلو اجتناب کنید. در این بازه گوش ها ملتهب و متورم هستند و این عمل باعث تشدید آن ها می شود. مالش ندادن گوش ها موردی است که باید مد نظر خود قرار دهید. زیرا گاهی اوقات این کار به صورت غیرارادی نیز انجام می شود. رچند روز پس از جراحی زیبایی گوش و برداشتن پانسمان ، برای محافظت از گوش در برابر آسیب های احتمالی و تکان نخوردن آن ها ، باید از یک هدبند با سایز مناسب استفاده کنید.

نتیجه جراحی گوش در کاشان

پس از باز کردن بانداژ قرار گرفته بر روی گوش ، تغییرات اعمال شده را مشاهده خواهید کرد که ماندگاری آن ها دائمی است. از جهت اسکارهای جراحی بهتر است نگرانی نداشته باشید ؛ زیرا محل برش ها به گو نه ای است که پس از جراحی نیز از دید پنهان می ماند.

آیا اثر بخیه بعد از جراحی به جای می ماند؟

در طی اتوپلاستی بسته به نوع تغییرات ، برش کوچکی در پشت گوش یا نزدیک به خط چین های آن ایجاد می شود. گرچه در بیشتر موارد اثری از اسکار باقی نمی ماند. اما اگر پوست اسکار ساز دارید ، نگران این موضوع نباشید چرا که محل برش ها قابل دید نیست.

آیا نتیجه جراحی گوش دائمی است؟

فرآیند جراحی با حذف مشکلات پوست ، نتیجه ای دائمی دارد. هیچ علت ویژه ای برای بازگشت گوش به حالت قبلی وجود ندارد. تنها زمانی که به گوش ضربه ای سنگین وارد شود و در صورت شکسته شدن آن ، فرم این عضو تغییر پیدا خواهد کرد.

عوارض اتوپلاستی

جراحی گوش در کاشان پروسه ای تهاجمی است که به منظور برطرف کردن ایرادات ظاهری گوش انجام می شود. در طی این عمل هیپچ مشکلی برای شنوایی یا مشکل خاص دیگر به وجود نمی آید. اما به هر حال عوارض کوتاه مدت ناشی از فرآیند عمل ، برای تمامی پروسه ها وجود دارد. متقاضیان این عمل بعد از انجام جراحی زیبایی گوش با عوارض کوتاه مدت زیر مواجه می شوند:

 • تورم و التهاب
 • بی حسی کوتاه مدت

در این میان اگر جراح گوش مناسبی انتخاب نکنید ، امکان مواجه با عوارض شدید تری نیز هستید. این عوارض شامل موارد زیر است:

 • تصحیح بیش از حد فرم گوش
 • عدم تقارن گوش ها

تغذیه افراد بعد از اتوپلاستی باید چگونه باشد؟

مصرف مواد غذایی مفید همراه با انواع ویتامین ها علاوه بر افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن روند بهبودی را در شما افزایش خواهند داد. همچنین توصیه می شود در دوره نقاهت در یک بازه زمانی مشخص از مصرف مواد غذایی بسیار سفت و ترد خودداری کنید ، زیرا مواد غذایی نیازمند جویدن می توانند در بروز درد در نواحی جراحی شده موثر باشند. در نتیجه مصرف انواع سوپ ها و پوره ها می تواند در دوره نقاهت بعد از جراحی گوش مفید باشد.

هزینه عمل گوش

هزینه جراحی گوش در کاشان با توجه به فاکتورهای شخصی هر فرد متفاوت است. به عنوان مثال نوع اتوپلاستی (سنجاق گوش یا کاهش اندازه یا افزایش سایز ) هر کدام هزینه های منحصر به فرد خود را دارند. همچنین میزان تغییرات و پیچیدگی های آن ، قیمت های متفاوتی دارد. بنابراین برای آن که از هزینه این پروسه زیبایی به طور دقیق اطلاع بیابید از راه های ارتباطی موجود در سایت ، با دکتر سخی ، بهترین جراح گوش کاشان تماس حاصل فرمایید و سوالات خود را جویا شوید.

سخن آخر

همانطور که خواندید در این مطلب درباره جراحی گوش سخن گفتیم. این پروسه عمل می تواند فرم نامتناسب گوش را اصلاح کند و زیبایی و تناسب در صورت را برای متقاضی به ارمغان آورد. همانطور که خواندید بهتر است این پروسه در سن مناسب انجام شده و مراقبت های پس از آن نیز رعایت شود. در آخر پیشنهاد می دهیم برای داشتن نتیجه ایده آل در انتخاب جراح گوش در کاشان بسیار دقت داشته باشید.

5/5 - (1 امتیاز)