جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی ، فرایندی است که طی آن افتادگی پلک برطرف شده و به جوانسازی چشم و نواحی اطراف آن کمک می کند.در طول زندگی بسته به شرایط متعدد همچون روندهای طبیعی افزایش سن یا سبک زندگی ناسالم ، در طول زندگی بسته به شرایط متعدد همچون روندهای طبیعی افزایش سن یا سبک زندگی ناسالم ، سبب تضعیف عضلات چشم و پلک شده و نشانه های پیری نمایان می شوند. به همین جهت افراد زیادی به بلفاروپلاستی روی می آورند. لازمه کسب یک نتیجه دلخواه مراجعه به یک جراح با تجربه در این زمینه می باشد. دکتر ندا سخی بهترین جراح پلک کاشان جوانی را مجدداً به چشم و پلک هایتان باز می گرداند.

 

جراحی زیبایی پلک -دکتر سخی

هدف از انجام جراحی زیبایی پلک در کاشان چیست؟

چنانچه به افتادگی پلک دچار باشید ، به گونه ای که دید شما را تا حدودی مختل سازد ، می توانید جراحی زیبایی پلک را راه حلی مناسب در نظر بگیرید. برداشتن پوست و چربی اضافی از پلک فوقانی ، می تواند دید شما را بهبود بخشد. به طور کلی عمل زیبایی پلک فوقانی و تحتانی ، زیبایی و جوانی را مجدداً به چهره شما باز می گرداند. به طور کلی جراحی پلک می تواند گزینه مناسبی باشد در صورتی که

 • پلک تحتانی پف و چروکیده باشد
 • پلک های افتاده و پف کرده ای داشته باشید
 • پوست اضافه پلک دیدن را برایتان دشوار کرده باشد

مراحل آماده سازی پیش از جراحی زیبایی پلک

برای رسیدن به نتیجه دلخواه ، لازم است در انتخاب و مراجعه به یک جراح با تجربه دقت بسیاری کنید. ایشان طی مراحل زیر می تواند شما را برای انجام بلفاروپلاستی آماده کند

 • بررسی پرونده پزشکی- متخصص با ارزیابی سوابق بیماری و سلامت کنونی شما ، از آمادگی تان به لحاظ جسمی برای جراحی اطمینان حاصل می کند. در ادامه این روند ، شما باید لیست داروهای مصرفی خود و ترکیباتی که نسبت به آن ها آلرژی دارید را در اختیار جراح قرار دهید. همچنین ایشان برای اطلاع از میزان سلامتی چشم ها ، به صورت جداگانه ، معاینات لازم را انجام می دهد.
 • گوش دادن به خواسته های مراجعه کننده – یکی از مراحل مهم در جلسه مشاوره ، بیان انتظارات خود از جراحی است. لازم است هر آنچه را که می خواهید برای پزشک بازگو کنید. او با توجه به شرایط شما در صورت واقع بینانه نبودن اهدافتان ، شما را در جهت درست راهنمایی کرده تا به بهترین نتایج دست یابید.
  پس از انجام اقدامات لازم پیش از جراحی و تعیین زمان برای عمل زیبایی پلک ، جراح از شما درخواست می کند حداقل به مدت 2 هفته مصرف داروهای رقیق کننده خود را کنار بگذارید تا حین عمل خونریزی تشدید نیابد. علاوه بر این لازم است در همین بازه از سیگار و دخانیات دیگر فاصله بگیرید. در غیر این صورت روند بهبودی با دشواری مواجه می شود.

مراحل جراحی بلفاروپلاستی

قبل از بلفاروپلاستی : ممکن است این پروسه جراحی به صورت سرپایی یا با استفاده از بیهوشی نیز انجام شود. بنابراین با توجه به صلاح دید جراح پلک خوب در کاشان دکتر ندا سخی ، دارو های بیهوشی از طریق تزریق مستقیم یا استفاده از آرام بخش ها پروسه جراحی زیبایی پلک ها آغاز می شود.

در طول جراحی پلک: در پلک بالا ، جراح امتداد چین خوردگی پلک را برش می زند ، سپس مقداری از پوست ، عضله و چربی را بر داشته و پس از ایجاد اصلاحات لازم برش ها را می بندد.  در صورتی که این پروسه در پلک پایین با ایجاد برش در زیر مژه ها آغاز شده که طی آن چربی ، پوست و عضلات اضافه پخش می شوند و یا در صورت صلاح دید جراح به طور کامل برداشته می شوند. توجه داشته باشید که اگر افتادگی پلک بالا نزدیک مردمک چشم باشد ، جراح ممکن است بلفارولاستی را همراه با پتوزیس انجام دهد.

پس از جراحی پلک: پس از اتمام جراحی ، زیبا جو به ریکاوری منتقل شده و تحت نظارت کارمندان بخش قرار می گیرد ، تا هیچ گونه عارضه ای افراد را تهدید نکند. بیمار روز جراحی مرخص شده و می تواند در منزل استراحت کند.

آمادگی جهت انجام جراحی پلک

  • برای انجام این پروسه جراحی نیاز دارید که در جلسه مشاوره با بهترین جراح پلک در کاشان در خصوص سوابق پزشکی خود حرف بزنید در صورتی که در گذشته جراحی انجام دادید یا به بیماری های چشمی مانند خشکی چشم ، گلوکوما دچار هستید یا بیماری های زمینه ای مانند دیابت یا تیروئید دارید . همچنین در این جلسه می بایست در خصوص داروهایی که مصرف می کنید یا مشروبات الکی و دخانیات نیز بک گراندی کامل به پزشک ارائه دهید .
  • در این جلسه کاملا صادقانه در مورد انتظارات خود حرف بزنید زیرا این مساله در نتیجه و رضایت نهایی شما تاثیر گذار خواهد بود.
  • پیش از هرکاری جراح پلک ازمایشی فیزیکی را بررروی پلک شما انجام می دهد و همچنین وضعیت بینایی شما را تست می کند.
  • علاوه بر این از پلک های شما از زوایای گوناگون عکاسی می شود.
  • در این جلسه پزشک به شما یاداور خواهد شد که در روز جراحی نیاز به شخصی دارید که شما را تا خانه همراهی کند .
  • زیرا بعد از جراحی نمی توانید رانندگی کنید پس حتما پیش از عمل با یک نفر در این مورد هماهنگ کنید و در صورت امکان از وی بخواهید شب را نیز پیش شما بماند.

 

جراحی زیبایی پلک - دکتر ندا سخی

چگونگی انجام جراحی زیبایی پلک

 1. بیهوشی- قبل از شروع عمل ، لازم است که فرد تحت بیهوشی قرار گیرد. این بیهوشی ممکن است عمومی یا بی حسی موضعی باشد که در صورت لزوم در کنار آن از داروی آرام بخش درون وریدی نیز استفاده می شود. جراح بهترین شخص برای انتخاب نوع بیهوشی است.
 2. نحوه پروسه – در صورتی که هر دو پلک فوقانی و تحتانی هدف جراحی باشند ، جراح ابتدا تغییرات لازم را بر روی پلک بالایی اعمال می کند و پس از آن به سراغ پلک پایینی می رود. جهت جراحی پلک بالا ، برشی بر روی چین خوردگی پلک ایجاد شده و از طریق آن پوست و عضله اضافی و در صورت نیاز بافت چربی خارج می شوند. پس از آن برش ها به وسیله نخ بخیه بسته خواهند شد.
 3. برای جراحی پلک پایین ، شکافی در زیر خط مژه ها و در چین خوردگی طبیعی چشم ایجاد می شود. همچون عمل پلک بالا ، پوست و ماهیچه و چربی اضافه از ناحیه مورد نظر برداشته شده و برش ها بخیه می شوند.
  اگر که افتادگی پلک بالا شدید باشد و جلوی دید مردمک چشم را بگیرد ، جراح بلفاروپلاستی حاذق در کاشان در کنار بلفاروپلاستی پروسه دیگری به نام جراحی پتوز پلک را نیز انجام می دهد.

پتوزیس پلک چه تفاوتی با جراحی زیبایی پلک دارد؟

پلک ها نقش مهمی در چهره افراد دارند ، به همین منظور افتادگی این عضو به علت شل شدگی پوست پیشانی یا ابرو ها بوده که در برخی مواقع بر اثر کشیده شدن عضله پلک بالا می رود ، که در نهایت به افتادگی پلک ها منجر خواهد شد. این عارضه پتوزیس پلک بوده که نیازمند روش های درمانی مخصوص به خود می باشد.

چه تفاوتی میان کانتوپلاستی و بلفارو پلاستی وجود دارد؟

باید بدانید که در پروسه جراحی کانتوپلاستی ، شکل ظاهری پلک ها اصلاح خواهند شد  که طی آن به سمت بالا کشیده می شوند تا زیبایی و شادابی را به چهره افراد ببخشند.  در این پروسه گوشه های خارجی چشم ها در قسمت های بالایی و پایینی پلک ها به یکدیگر می رسند  که سبب تغییر شکل چشم ها به صورت بادامی خواهد شد.  اما در تکنیک جراحی زیبایی پلک ها پوست و چربی های اضافی بالا و پایین پلک که در اثر بالا رفتن سن و تاثیر گذاری برخی عوامل دچار افتادگی شده اند درمان خواهد شد. لازم به ذکر است که هر دو این تکنیک های زیبایی با صرف نظر از تفاوت در اجرا ، هدفشان زیبا تر نمودن شکل ظاهری در نواحی از چشم ها می باشد.

بلفاروپلاستی چه عوارضی را به همراه دارد؟

 • خشکی چشم ها
 • سیاهی و کبودی اطراف چشم
 • سرخ و حساس شدن چشم ها
 • پف و بی حسی در پلک ها
 • بروز اختلال در بستن چشم ها
 • آبریزش چشم که ممکن است حتی تا چندین هفته ادامه پیدا کند.
 • ایجاد شدن زخم  ( البته توجه داشته باشید که تمامی برش ها در نواحی غیر قابل مشاهده ایجاد خواهند شد و پس از جراحی با استفاده از پماد ها از بین خواهند رفت.)

نتیجه جراحی زیبایی پلک

بسیاری از افرادی که جراحی پلک انجام داده اند ، از نتیجه بدست آمده رضایت کامل داشته اند. کبودی و ورم پلک ها عموماً با گذشت 10 روز تا دو هفته برطرف خواهند شد که پس از آن پلک به فرم نهایی خود نزدیک تر می شود. البته برای محو شدن اثر برش ها حدود چند ماه ، زمان نیاز است. از آنجایی که برش ها در چین خوردگی های طبیعی چشم ایجاد می شوند ، پس از عمل ، آن چنان در معرض دید قرار نخواهند گرفت .
ماندگاری ظاهر بدست آمده از بلفاروپلاستی طولانی مدت است. این جراحی پیری چشم ها و چهره را به تعویق می اندازد و شما می تواتید تا مدت ها از جوانی صورت خود بهره مند شوید.

چه ریسک های بعد از جراحی پلک می تواند محتمل باشد ؟

جراحی زیبایی پلک نیز مانند دیگر فرایندهایی که با هدف درمانی و زیبایی انجام می شوند ممکن است عارضه هایی را پس از جراحی به همراه داشته باشد که از جمله انها می توان به : عفونت و خونریزی ، خشکی یا ناراحتی در چشم ، ناتوانی در بستن کامل چشم ها ، اسکار هایی قابل توجه ، اسیب رسیدن به اعصاب ماهیچه ها ی اطراف چشم، تغییر رنگ در پوست و تاری دید اشاره کرد.

5/5 - (1 امتیاز)