بینی یکی از قابل ملاحظه ترین و تاثیرگذارترین اعضای صورت است و اگر این بخش از بدن اندکی غیرعادی باشد در تناسب صورت را برهم زده و عمیقاً بر روی اعتماد به نفس افراد اثر می گذارد. بنابراین اگر شما از ظاهر خود ناراضی هستید، وقت آن است که عمل جراحی بینی انجام دهید. جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی فرم های زیادی دارد که یکی از محبوب ترین آن ها جراحی بینی طبیعی است. این فرم از بینی بعد از عمل زیبا و نچرال به نظر می رسد. در صورتی که تصمیم به انجام این نوع جراحی را دارید ، دکتر ندا سخی بهترین جراح بینی کاشان بهترین انتخاب برای شما است. برای آشنایی بیشتر با این فرم بینی پیشنهاد می دهیم در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

جراحی بینی طبیعی - دکتر ندا سخی

مشخصه های بینی طبیعی

بینی های نچرال و طبیعی معیارهایی دارند که در ادامه آن ها را بیان می کنیم:

 • برای عمل بینی طبیعی باید به مشخصه فاصله بینی با لب ها و چانه بسیار دقت کرد. این بررسی باید طی عمل و کاملا مطابق با استاندارهای طبیعی انجام شود.
 • طول بینی ارتباط خاصی با لب ها و چانه دارد ؛ در طی رینوپلاستی طبیعی ، طول کاملا مطابق با استاندارد ها ایجاد می شود.
 • فرم و اندازه بینی استاندارد ، رابطه مشخصی با چشم ها دارد. فاصله بین چشم ها با بینی می تواند ، پهنای مناسب در آن را مشخص کند.
 • زاویه بینی با خط عمود به لب ها یکی دیگر از مشخصه های بینی طبیعی است که باید طی عمل زیبایی بینی طبیعی به آن توجه داشت.
 • ضخامت پوست بینی از دیگر عوامل مهم است. چرا که اگر پوست بینی خیلی نازک باشد ، حتی وجود کمی عدم تقارن می تواند در ظاهر بینی نقص ایجاد کند. بنابراین برای جراحی بینی طبیعی ، بهتر است جراح بینی خوب در کاشان دکتر سخی را انتخاب کنید.
 • زاویه بینی در عمل استاندارد و طبیعی آن با سایر اجزای صورت ، قوانینی مشخص دارد. به عنوان نمونه زاویه بینی با پیشانی ، گونه ها ، لب ها ، گوش ها و دیگر اجزای صورت تعریف شده است. پزشک حاذق به این زوایا آشنا است ؛ بدین ترتیب می تواند عمل طبیعی بینی را با استناد به قوانین زیبایی شناسی و استاندارد های آن ایجاد کند.

لازم به ذکر است که این استاندارهای تعریف شده عموما به گونه ای هستند که توسط متقاضیان ، مورد پسند قرار می گیرند. به عبارتی دیگر این فرم ها دقیقا با سلیقه متقاضی یکسان است ؛ چرا که استاندارد چهره آن ها را نشان می دهد.

تفاوت جراحی بینی طبیعی با فانتزی چیست؟

در جراحی طبیعی بینی ، پزشک سعی بر آن دارد که ایرادات و نواقص موجود در ظاهر بینی را رفع کند. به عنوان مثال قوز بینی را از بین ببرد ، افتادگی بینی را رفع کرده و در حفره های بینی سایز استانداری ایجاد کند. بنابراین تغییرات ایجاد شده ، هارمونی طبیعی به صورت می بخشند. اما در جراحی بینی فانتزی، یا عمل عروسکی ، علاوه بر اصلاح عیوب بینی ، سایز آن بسیار بیشتر از حالت طبیعی ، کوچک می شود. نوک بینی تحت زاویه 105 درجه به سمت بالا می رود و فرم بینی کاملا عروسکی و فانتزی خواهد شد. در این پروسه عمل نیز ، جراح باید مهارت بسیار بالایی داشته باشد ؛ در غیر این صورت ممکن است به دلیل کوچک شدن بیش از اندازه بینی ، مراجعه کننده دچار مشکلات تنفسی یا ضعف بویایی شود.

جراحی بینی طبیعی - دکتر ندا سخی

بهترین کاندیدای عمل بینی طبیعی چه کسانی هستند؟

تمام خانم ها و آقایانی که دوران بلوغ خود را پشت سر گذاشته اند و اکنون در سن قانونی به سر می برند ، می تواند رینوپلاستی با فرم طبیعی را انجام دهند. لازم به ذکر است که متقاضیان این فرآیند زیبایی باید از نظر روحی در شرایط سالمی به سر ببرند و نسبت به نتیجه این پروسه ، خواسته معقول داشته باشند.

چرا باید بینی خود را به شکل طبیعی جراحی کنیم؟

شاید شما هم جز افرادی باشید که فرم بینی تان مطابق با میلتان نیست ، ایرادات جزئی ای دارد و یا حتی از مشکلات تنفسی رنج می برید و به دلایل پزشکی و درمانی نیاز به عمل رینوپلاستی دارید ولی در عین حال نمی خواهید بینی تان بعد از جراحی سربالا ، قوس دار و خیلی کوچک شود. عموما در آقایان بیشتر از بانوان شاهد این تمایلات هستیم ؛ بدون شک بهترین انتخاب برای این دسته از افراد ، مشورت با بهترین جراح بینی کاشان ، دکتر ندا سخی و انتخاب جراحی بینی طبیعی است.

فواید رینوپلاستی طبیعی:

 • رفع نواقص ظاهری بینی
 • حفظ ظاهر و ساختار اصلی بینی
 • بالارفتن اعتماد به نفس
 • برطرف شدن مشکلات تنفسی
 • دوره نقاهت در این شیوه کوتاه تر است
 • عوارض ناشی از آن کمتر است
 • مدت زمان کمتری در اتاق عمل خواهید بود

اقدامات پیش از جراحی بینی طبیعی

 • بعد از اینکه عزم خود را برای جراحی کردن بینی جزم کردید نوبت به اقداماتی دیگر در این خصوص می رسد که از جمله آنها می توان به انتخاب جراح بینی طبیعی در کاشان اشاره کرد .
 • این مساله بسیار حائز اهمیت است که پزشکی که برای جراحی بینی برمی گزینید سابقه و تجربه بالایی را در زمینه جراحی بینی طبیعی داشته باشد .این تحقیقات را می توانید با مشاهده نمونه کارها در اینستاگرام و وب سایت جراح بینی طبیعی مورد نظرتان انجام دهید .
 • پس از اینکه زمان لازم را صرف کردید و بدون هیچ عجله ای جراح بینی را برگزیدید ، نوبت به آن می رسد که به جلسه مشاوره با وی بروید در این جلسه جراح بینی در خصوص سابقه پزشکی شما ، آزمایشات لازم برای انجام جراحی ، داروهایی که مصرف می کنید و اقدامات قبل از جراحی و همچنین مراقبت های بعد از عمل ، با شما صحبت می کند . مثلا پیش از جراحی بینی مصرف سیگار و داروهای مسکن یا مکمل های دارویی و الکل باید حتما متوقف شود.
 • علاوه بر این دستورالعمل هایی برای شب پیش از عمل نیز توسط پزشک به شما ارائه می گردد.

جراحی بینی طبیعی چگونه است؟

 • تناسبات صورت در یک موقعیت عمودی بررسی می شود که در آن بینی یک سوم صورت را به خود اختصاص داده ، یک سوم آن متعلق به پیشانی بوده و یک سوم دیگر به بخش تحتانی صورت مربوط می شود.
 • از نمای افقی ، پهنای بینی در پایه باید حدوداً با فاصله بین چشم ها برابر باشد. زمانیکه دکتر ندا سخی بینی تان را طراحی می کند، به شما اجازه می دهد تا تناسبات صورت خود را بعد از جراحی مشاهده کنید.
 • یک شکل ثابت بینی نمی تواند برای تمام انواع صورت ها مناسب باشد. بینی باید با صورت بیمار هماهنگ باشد و بهترین جراح بینی کاشان دکتر ندا سخی باید تمام تلاش خود را برای یافتن بهترین بینی برای هر بیمار به کار بندد. بهترین محک برای اطمینان از اجرای صحیح جراحی شنیدن این جمله از بیمار است ” بینی جدیدم آنقدر طبیعی است که انگار از همان زمان تولد با همین بینی متولد شده ام”.
  اهمیت حفظ پشتیبانی بینی در جراحی های امروزی بینی بیشتر مد نظر قرار داده می شود. بینی به مانند یک خانه است و چارچوب آن برای دست نخورده ماندن سقف ، باید حفظ شود.
 • جراحی بینی طبیعی مدرن برخلاف تکنیک های قدیمی برداشتن ساختار بینی ، بر روی تنظیم کردن آن متمرکز است. به این ترتیب، خط پل تا نوک بینی ، با حفظ ارتفاع مناسب ، صاف شده و انتهای بینی اندکی بالا کشیده می شود. در عمل بینی طبیعی ، علاوه بر اصلاحات فوق، نوک بینی نیز اندکی باریک می شود.
 • در تکنیک های مدرن رینوپلاستی بینی طبیعی ، برداشتن غضروف و استخوان کمتر انجام می شود و در صورت لزوم برای تقویت ساختار بینی پیوند غضروف انجام می شود. این پیوندهای کوچک تراش داده شده با دست به صورت سفارشی ، شکل نوک بینی را بهبود بخشیده و در قسمت میانی بینی برای بهبود تنفس و افزایش ارتفاع این اندام مورد استفاده قرار می گیرد. همگی این تکنیک ها برای ایجاد ساختاری محکم و تقویت شده به کار گرفته می شوند.
  در روش های رینوپلاستی طبیعی از مفاهیمی از قبیل حفظ بافت بینی، تنظیم هنرمندانه نواحی مختلف بینی و دستکاری هنرمندانه عناصر کوچک بینی استفاده می شود. این دستاورد اغلب از طریق جراحی باز بینی بدست می آید که درآن با ایجاد تنها یک برش بیرونی ظریف عملاً جای زخمی بر جای نمی ماند. نتایج دراز مدت بدست آمده از این تکنیک برای جراح و بیمار، تحسین برانگیز است.

 

جراحی بینی طبیعی

 

روش های انجام راینوپلاستی طبیعی:

به طور کلی جراحی بینی به دو روش کلی باز و بسته انجام می شود که به شرح زیر است:

روش بسته : در این روش تیغه بینی برش نمیخورد و جراح دید کاملا و دسترسی زیادی ندارد و نمی تواند تغییرات زیادی در فرم بینی ایجاد کند و به دلیل همین دسترسی محدود ، ریسک های احتمالی ناشی از این روش جراحی نسبت به روش باز ، بیشتر خواهد بود.

روش باز : در این روش جراح با ایجاد برش در قسمت میانی بینی ، پوست را کاملا از روی اسکلت جدا کرده و می تواند با دسترسی کامل به ساختار بینی ، اصلاحات عمیق و وسیع تری نسبت به جراحی بسته انجام دهد.

چرا دکتر ندا سخی را برای عمل بینی طبیعی انتخاب کنیم؟

دکتر ندا سخی ، جراح بینی کاشان یکی از جراحان زیبایی پیشرو می باشد که با ارائه بهترین خدمات تحت بهترین نظارت حرفه ای ، نتیجه رضایت بخشی را از روند رینوپلاستی در بیماران خود خلق می کند. او به طور کامل تصمیم گیری فرد برای دنبال کردن این درمان را درک کرده و با بکار بستن تجربه موفق و مثبت خود ، حس اعتماد را در بیمار خود در خصوص این انتخاب ایجاد می نماید. ایشان یکی از جراحانی است که در حوزه جراحی بینی طبیعی صاحب سال ها تجربه بوده و به هزاران بیمار در بهبود ظاهر بینی شان کمک کرده اند.

مدل بینی طبیعی ایده ال ترین مدل بینی مردانه

آقایان نیز مانند خانم ها ممکن است نسبت به انجام جراحی زیبایی بینی علاقه مند باشند اما ممکن است مدل های بینی فانتزی یا نیمه فانتزی را دوست نداشته باشند و برایشان حفظ ظاهر چهره مردانه خودشان مهم باشد . از سویی دیگر جراحی بینی مردانه دارای تفاوت هایی با مدل زنانه است که تنها جراحان بینی که دراین زمینه تخصص لازم را داشته باشند قادر به انجام آن هستند پس این هم از جمله مواردی است که باید به آن بسیار توجه داشته باشید.

چه چیزی موجب خاص شدن جراحی طبیعی بینی می شود؟

در جراحی بینی با فرم طبیعی، هدف و فوکوس اصلی پزشک و بیمار بر حفظ ساختار کلی بینی و درعین حال بهبود فرم و ایرادات ظاهری بافت نرم و غضروفی بینی است تا بتوان به طبیعی ترین شکل و نمای بینی رسید. در این فرم رینوپلاستی ، بینی جراحی شده شما ، نه تنها مصنوعی به نظر نخواهد رسید بلکه تناسب و هارمونی بینی با صورت جوری نمایان می شود که انگار بینی مادرزادی شما همینقدر خوش فرم و زیبا بوده. در واقع تمرکز فقط و فقط بر اصلاح نواقص ریز و ایرادات اصلیست، نه سربالا و کوچک کردن زیاد. همین موضوع باعث خاص و یونیک شدن بینی های عمل شده به حالت طبیعی می شود.

تورم بعد از انجام جراحی بینی طبیعی

بعد از اینکه عمل بینی انجام می دهید این امکان وجود دارد که دچار مشکلاتی مانند تورم شوید که این امر کاملا طبیعی است و جای نگرانی در این خصوص وجود ندارد ؛ عمل بینی طبیعی نیز از این قاعده مسثنی نیست و بعد از انجام آن این عارضه برایتان رخ خواهد داد. البته نوع پوست بینی نیز در کم و زیاد شدن این تورم می تواند موثر باشد.

5/5 - (1 امتیاز)