دیابت یکی از شایع ترین بیمارای های متابولیسمی بدن می باشد که باعث بروز مشکلات و اختلالات بزرگی در سوخت و ساز گلوکز یا همان قند خون در بدن می شود. افرادی که به دیابت دچار هستند ، در تولید انسولین دچار مشکل می شوند یا در مقابل آن مقاوت می کنند. با توجه به این که جراحی بینی در کاشان می تواند تاثیر فوق العاده زیبا و جذابی در زیبایی صورت داشته باشد و اعتماد به نفس را در افراد بالا ببرد ، متقاضیان بسیار زیادی را دارد که افراد دیابتی نیز بخشی از متقضیان آن را تشکیل می دهند. اگر شما نیز خواستار ایجاد چهره ای جذاب و زیبا در صوررت خود هستید اما به بیماری دیابت دچار هستید و از این موضوع ترس دارید بهتر است این مقاله از سایت دکتر ندا سخی بهترین جراح بینی کاشان را با دقت مطالعه کنید.  چرا که در این مقاله در رابطه نکات مهم جراحی بینی در افراد دیابتی بپردازیم شما با دانستن این نکات می توانید انتخابی درست و منطقی داشته باشید.

 

جراحی بینی در افراد دیابتی

 

آیا جراحی برای دیابتی ها با محدودیت خاصی همراه است؟

در حالی که انجام هر نوع عمل جراحی در افراد دیابتی با عوارض بسیار زیادی همراه است ، این به این معنی نیست که امکان انجام جراحی بینی در افراد دیابتی نیست. افرادی که دیابت دارند نیز می توانند این فرایند را انجام دهند ، اما پیش از آن باید به خوبی با جراح بینی خود مشورت کنند و برای درمان مشکل خود اقدام نمایند.

بیهوشی برای جراحی بینی در افراد دیابتی

ایا بیهوشی بر روی کنترل میزان قند خون در افراد دیابتی تاثیر گذار است؟ این یکی از پر تکرار ترین سوالاتی می باشد که افراد دیابتی از جراحان بینی به خصوص دکتر سخی بهترین جراح بینی کاشان می پرسند. به طور کلی ، یکی از بزرگ ترین خطراتی که ممکن است برای افراد مبتلا به دیابت که عمل رینوپلاستی را در پیش رو دارند ، اتفاق افتد این است که سطح قند خون بالای آن ها در توانایی بدن آن ها در روند بهبودی و ترمیم آن ها اختلال ایجاد کند. طبق مطالعات انجام شده ، بیمارانی که قند خون آن ها بسیار بالا است ، به احتمال بسیار زیادی در روند بهبودی زخم های جراحی خود با عوارض جانبی کوچک و بزرگی مواجه می شوند. همچنین این امکان وجود دارد که داروی بیهوشی با قند خون بالای آن ها تداخل پیدا کند و تاثیرات نامطلوب و خطرناکی را به دنبال داشته باشد.

آیا دیابت مانعی برای انجام جراحی های زیبایی می باشد؟

یکی از مهم ترین موضوعاتی که در زمینه جراحی بینی در افراد دیابتی وجود دارد این است که ایا دیابت مانعی برای عمل بینی محسوب می گردد یا خیر؟ سطح قند خون بالا در توانایی های شما برای قرار گرفتن تحت انجام عمل رینوپلاستی یا هر نوع عمل زیبایی دیگری اختلال ایجاد می کند ، چرا که همانطور که اشاره شد باعث طولانی تر شدن روند بهبودی و دوره ریکاوری شما می شود. در چنین شرایطی بهتر است با مراجعه به جراح بینی و انجام مشاوره با او ، بهترین طرح درمان را برای به حداقل رساندن فاکتور های خطر را ترسیم کنید. داشتن یک بدن سالم پیش از قرار گرفتن تحت هر نوع عمل زیبایی به خصوص رینوپلاستی بسیار مهم می باشد ، چرا که موجب خلق بهترین و مطلوب ترین نتایج می شود.

خطرات مرتبط با جراحی بینی در افراد دیابتی

اگر بیمارانی که مبتلا به دیابت هستند تحت انجام جراحی زیبایی بینی قرار بگیرند ، ممکن است با مشکلات متعددی رو به رو شوند. با توجه به اینکه روند انجام جراحی های زیبایی در اغلب موارد فرایندی طولانی مدت و تهاجمی هستند و برای اعمال تغییرات نیاز است بر روی ناحیه مورد نظر برش های متعددی ایجاد شود ، قطعا احتمال بروز خطرات مرتبط با عفونت بعد از انجام جراحی وجود خواهد داشت. برخی از این خطرات در مورد افراد مبتلا به دیابت شامل طولانی بودن دوره ریکاوری ، افزایش احتمال خطر ابتلا به عفونت بعد از جراحی بینی در افراد دیابتی ، سخت و دشوار شدن حفظ قند خون در یک سطح کنترل شده برای بیمار و غیره اشاره کرد. برای حفظ قند خون در یک سطح کنترل شده باید شما به صورت مرتب ورزش کنید و دارو هایی را برای تحقق و رسیدن به بهبودی سریع تر و نتایج مطلوب و ایده آل ، مناسب هستند استفاده کنید.

افرادی که در رابطه با جراحی بینی و دیابت می پرسند باید بدانند که دوره بهبودی این افراد بسیار زیاد می باشد و از همین رو به هیچ وجه نباید نگران دیرتر خوب شدن جای زخم های خود باشند. لازم به ذکر است که تورم بینی در این اشخاص نسبت به افراد عادی به زمان بیشتری برای بهبودی نیاز دارد. بنابراین اگر قند خون خود را با استفاده از دارو یا تزریق انسولین بتوانید به خوبی کنترل کنید ، بهبودی شما زیاد از حد طولانی نخواهد بود و مانند افراد عادی جای برش و زخم های عمل بینی شما به سرعت بهبود پیدا خواهد کرد. مراقبت از قند خون بالا می تواند شما را از ابتلا به عوارض ناشی از جراحی بینی در افراد دیابتی نجات دهد.

بهترین راهکار برای عمل بینی در افراد مبتلا به قند خون بالا چیست؟

افرادی که به دیابت نوع دو و کنترل شده مبتلا هستند باید در طول دوران نقاهت همواره با پزشک خود در ارتباط باشند و از او مشاوره دریافت کنند. این افراد باید قند خون و آزمایشات مورد نیاز را با توجه به درخواست و نظر پزشک متخصص خود انجام دهند. بهتر است اگر دیابت شما کنترل نشده است ، ابتدا برای کنترل کردن آن اقدام نمایید و سپس برای انجام جراحی زیبایی بینی به یک جراح بینی مجرب و متبحر در شهر خود مراجعه کنید.

جراحی بینی در افراد دیابتی نیز همانند افراد معمولی به دو صورت باز و بسته انجام می شود و این اشخاص نباید در این رابطه مشکلی داشته باشند. با توجه به توضیحات فوق می توانیم بگویم افراد دیابتی با دانستن میزان قند خون خود می توانند عمل بینی را همانند مردم عادی انجام دهند و بهترین نتایج را از روند درمانی خود دریافت کنند. همچنین بهتر است با پزشک خود صادق باشید و اطلاعات پزشکی خود را به درستی و کامل در اختیار او قرار دهید تا مشکلی برایتان به وجود نیاید.

بالا رفتن قند خون بعد از رینوپلاستی

افزایش میزان قند خون افراد به عوامل مختلفی بستگی دارد ، اما استرس در این زمینه تاثیر بسیار زیادی دارد. در زمانی که افراد دیابتی به استرس دچار می شود بدن آن ها شروع به تولید گلوکز بیشتر می کند. با دانستن این موضوع می توانیم بگویم هر نوع عمل جراحی می تواند استرس زا باشد و باعث شود بدون اختیار یا انجام کاری قند خون افراد بالا برود. جراحی بینی در افراد دیابتی نیز می تواند باعث ایجاد فشار روحی و جسمی در فرد شود و در نهایت بر روی افزایش یا کاهش میزان قند خون افراد تاثیر بگذارد. در حالت عادی زمانی که منبع استرس برطرف می شود ، هورمون ها به حالت عادی باز می گردد و قند خون نیز کاهش می یابد.

زمانی که فرد به عنوان یک بیمار مبتلا به دیابت شناخته می شود و در معرض قند خون بالا قرار دارد ، باید پزشک برای او بعد از انجام عمل زیبایی بینی مراقبت های ویژه ای را در خصوص دارو ها و رژیم غذایی در نظر بگیرد تا جای زخم ها و برش های او به خوبی و در کوتاه ترین زمان ممکن بهبود پیدا کند. پس ، آرامش دادن به بیمار توسط پزشک و همچنین داشتن برنامه مناسب و اصولی برای فرد بعد از انجام رینوپلاستی می تواند تاثیر بسیار زیادی در روند بهبود متقاضی داشته باشد و تا حد بسیار زیادی قند خون او را کنترل کند. چرا که داشتن استرس و قند خون بالا شرایط را به حالت قبل از عمل بینی باز نمی گرداند.

عزیزانی که مبتلا به دیابت هستند و قصد دارند جراحی بینی انجام دهند می توانند با مراجعه حضوری به دکتر سخی بهترین جراح بینی کاشان از ایشان مشاوره دریافت کنند.

امتیاز دهید post