تغییر شکل و فرم دماغ یکی از مواردی است که امروزه بسیار مورد توجه همگان قرار گرفته است و آنان را به سمت جراحی بینی در کاشان سوق می دهد. از آن جایی که ساختارهای بینی‌ها با یکدیگر متفاوت بوده و ایرادات آن‌ها نیز یکسان نیستند. متدها و تکنیک‌های رینوپلاستی مورد استفاده برای هر یک از آنان نیز مشابه نیست. انواع روش های جراحی بینی که در ادامه به تفکیک هر یک را توضیح می‌دهیم. با توجه تغییرات مورد نیاز هر دماغ توسط جراح اتخاذ می‌شود.

انواع روش های جراحی بینی

انواع روش های جراحی بینی

عمل های بینی در کل به دو روش انجام می پذیرند. روش باز و بسته ، دو تکنیک رینوپلاستی هستند که تفاوت اصلی آنان در نحوه و محل ایجاد برش ها می باشد. ساختار بینی ، کم یا زیاد بودن تغییرات لازم و نوع اصلاحات ، فاکتورهایی هستند که جراح هنگام انتخاب تکنیک به آن ها توجه می کند. هر یک از انواع روش های جراحی بینی مزایا و متقابلاً محدودیت هایی را شامل می شود اما در صورتی که تحت نظر جراح بینی با تجربه و برای فرد مناسب انجام شوند ، نتایج هر یک از آن ها رضایت بخش خواهد بود.

جراحی بینی به روش باز

برای انجام عمل دماغ به کمک تکنیک باز ، برش ها باید بر روی بافت جدا کننده سوراخ های بینی ایجاد شوند. پس از آن با توجه به نحوه برش دهی ، پوست به طور کامل از روی ساختار دماغ بلند شده و جراح به راحتی به تمام بافت ها زیرین دسترسی پیدا می کند. در این حالت او می تواند بیشترین و دقیق ترین تغییرات را بر روی بینی اعمال نماید. عموماً بینی هایی که باید بخش زیادی از ساختارشان تغییر کنند، به روش باز جراحی می شوند.

به سبب آن که در عمل بینی باز اصلاحات بیشتری اعمال می شود ، انتظار می رود که اثرات جانبی همچون درد و ورم با شدت بیشتری ظهور پیدا کنند. از این رو دوره ریکاوری بعد از رینوپلاستی باز کمی طولانی در نظر گرفته می شود.

جراحی بینی به روش بسته

در عمل بینی با استفاده از متد بسته ، جراح برش ها را کاملا داخل دماغ ایجاد می کند. به صورتی که بعد از عمل هیچگونه محل برش و بخیه ای در ظاهر آن دیده نمی شود. هر چند که این مورد مزیت بسیار خوبی است اما از طرفی دیگر دسترسی پزشک به ساختارهای زیر پوست را محدود می سازد. به همین سبب تکنیک بسته برای بینی هایی که به تغییرات مختصری نیازمند هستند ، بسیار مناسب است.
دوره ریکاوری پس از عمل بینی به روش بسته ، در مقایسه با روش باز کوتاه تر می باشد. به دلیل محدود بودن دسترسی ، لازم است جراح طی عمل دقت بیشتری را صرف کند. افرادی که تنها نوک بینی های آن ها به تغییراتی نیازمند هستند با روش جراحی بینی بسته می توانند تحت عمل قرار گیرند.

انتخاب متد مناسب تنها توسط جراح بینی باید صورت گیرد. زیرا او با آناتومی بینی ها آشنا بوده و از دانش لازم برای تصمیم گیری در این زمینه بهره مند می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)